Jump to content

Въпрос за смяна на хард диск и интернет


Препоръчан пост

Здравейте,

Монитора на лаптопа се повреди и искам да пробвам да сложа хард диска на един нов лаптоп. На стария лаптоп сьм с кабелен интернет, ако сложа стария HD на новия лаптоп и пъхна кабела за интернет ще се свърже ли директно или ще трябват някакви настройки и парола?

И има ли някакъв начин да се оправи екрана (матрицата?) екрана е "glossy" и отвън му няма нищо имам предвид, че не е надраскани или счупен ето снимка

post-39765-0-72350900-1409523060_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

Монитора на лаптопа се повреди и искам да пробвам да сложа хард диска на един нов лаптоп. На стария лаптоп сьм с кабелен интернет, ако сложа стария HD на новия лаптоп и пъхна кабела за интернет ще се свърже ли директно или ще трябват някакви настройки и парола?

И има ли някакъв начин да се оправи екрана (матрицата?) екрана е "glossy" и отвън му няма нищо имам предвид, че не е надраскани или счупен ето снимка

 

Много неясни работи има в твоя въпрос?

 

1.За какво трябва да слагаш стар хард диск на нов лаптоп?

2 Новият лаптоп без оперативна система ли е? Та искаш да ползваш харда от стария? Предполагам за да ползваш настройките на нета!

3 Ако новия ти лаптоп има ОС (оперативна сиситема)за какво ти е стария хард? Ако пък няма ОС и си способен да смениш харда,инсталирай си ОС!?? Трябва да знаеш, стария хард диск съвместим ли е с новият ти лаптоп,даже и да са от една марка? Но ако случайно мислиш това да правиш,да сложиш стария хард на нов лаптоп даже,да успееш и Windows по някакво чудо да тръгне и да стигне до десктоп (което не вярвам)Нищо или почти нищо от компа няма да работи.

4 За монитора! От къде си сигурен,че на стария ти лаптоп,монитора е повреден? За да не ти светва монитора,могат да бъдат 300 други работи.Повредена RAM,повредено захранване,повреден процесор, прецакан биос,повредена видео карта и т.н.

А за интернета трябва да знаеш ти! С парола ли си влизал или автоматично?

 

Инфото ти е много бедно ...за да не кажа никакво! :)

Link to comment
Сподели другаде

Много неясни работи има в твоя въпрос?

 

1.За какво трябва да слагаш стар хард диск на нов лаптоп?

2 Новият лаптоп без оперативна система ли е? Та искаш да ползваш харда от стария? Предполагам за да ползваш настройките на нета!

3 Ако новия ти лаптоп има ОС (оперативна сиситема)за какво ти е стария хард? Ако пък няма ОС и си способен да смениш харда,инсталирай си ОС!?? Трябва да знаеш, стария хард диск съвместим ли е с новият ти лаптоп,даже и да са от една марка? Но ако случайно мислиш това да правиш,да сложиш стария хард на нов лаптоп даже,да успееш и:)

Защото файловете и документите ми са на стария лаптоп и нали в хард диска се съхраняват нещата и понеже екрана се повреди (ударих го без да искам/ изнемога да видя нищо на екрана и изнемога да го ползвам и се съмнявам да има как да се оправи и в момента не мога да си купувам нова матрица (мисля, че самата матрица се е повредила) снимката която сложих е на екрана, когато лаптопа е включен! Когато е изключен както казах му няма нищо само една по тъмна черта, която се вижда трудно и смисъл е отвътре. Новия лаптоп има ОС обаче няма интернет и не знам канал да си го пусна без да се обаждам на доставчика // И да искам да ползвам настройките на мета

3 въпрос - аз имам ОС и на двата

И двата диска са SATA но трябва да ги разглобява за повече инфо, ще ми кажеш ли как да разбера дали е съвместим?

И защо казваш "ако по някакво чудо" заради ОС ли????

А за интернет въведох парола само първия път когато ми го сложиха интернетна и не я помня.

Link to comment
Сподели другаде

Ако е сигурно,че е мониторът,опитай да включиш външен монитор към лаптопа!

Колкото до интернета.Ако не си с автоматичен логин.Трябват ти данни за настройка на мрежата.

 

http://store.picbg.net/pubpic/4A/0D/235e687c202e4a0d.jpg

 

Както виждаш на снимката всичките бели полета трябва да се попълнят,но тези данни може да ти ги даде само доставчикът ти на интернет.

А ако стария ти лаптоп тръгне с външен монитор данните просто ги препиши от TCP/IP протокола.Но все пак трябва да се обадиш на доставчикът ти защото ще си с друго IP(ако решиш да ползваш новия лаптоп) и трябва да ти го променят.Иначе няма да се включиш към интернет!

Link to comment
Сподели другаде

искам да пробвам да сложа хард диска на един нов лаптоп.

Не си прави труда няма да стане.

Няма и как да се поправи трябва нова матрица. По-добре пробвай това, което ти казаха по-горе.

Ако е сигурно,че е мониторът,опитай да включиш външен монитор към лаптопа!
Link to comment
Сподели другаде

Немога да включа друг монитор нямам кабел и погледнах в интернет как става - трябва да се включи и от лаптопа а не се вижда нищо на него

Не си прави труда няма да стане.

Защо???????????? Защото вече е ползван ли, заради операционната система ли?
Link to comment
Сподели другаде

Зависи. Ако го включиш към HDMI може и да трябват допълнителни настройки, но към VGA дисплея автоматично се дублира. 


Защо???????????? Защото вече е ползван ли, заради операционната система ли? 

Ако информацията ти е в C само с жив диск може да я спасиш. Друг начин няма. И да заради ОС. Ако искаш да заредиш старата ОС няма как да стане. Ще ти дъмпне син екран. Ако информацията ти е в D или друг дял различен от системния може да преинсталираш windows или да заредиш жив диск(LiveCD). 

 

+ това има риск да потрошиш лаптопа.

Link to comment
Сподели другаде

[quote name="Stoyannov" post="158127" timestamp="1409574312

 

Ако информацията ти е в C само с жив диск може да я спасиш. Друг начин няма. И да заради ОС. Ако искаш да заредиш старата ОС няма как да стане. Ще ти дъмпне син екран. Ако информацията ти е в D или друг дял различен от системния може да преинсталираш windows или да заредиш жив диск(LiveCD).

 

+ това има риск да потрошиш лаптопа.

 

Зависи. Ако го включиш към HDMI може и да трябват допълнителни настройки, но към VGA дисплея автоматично се дублира.

 

Ако информацията ти е в C само с жив диск може да я спасиш.

 

+ това има риск да потрошиш лаптопа.

Как става това?

 

 

Ако информацията ти е в C само с жив диск може да я спасиш.

 

Как става това?
Link to comment
Сподели другаде

Ако информацията ти е в C само с жив диск може да я спасиш.

В твоя случай това ще е най-удачния начин, поне аз така мисля. LiveCD диск с операционна система, която не изисква инсталация. В Hiren's Boot CD има такава и е XP. Все пак трябва да сложиш харда от повредения лаптоп на новия. Това крие риск. Ако не знаеш какво правиш може да повредиш нещо. 

Ако нямаш може да си запишеш такъв диск с ImgBurn. Тук има ръководство за работа с програмата.

Link to comment
Сподели другаде

В твоя случай това ще е най-удачния начин, поне аз така мисля. LiveCD диск с операционна система, която не изисква инсталация. В Hiren's Boot CD има такава и е XP. Все пак трябва да сложиш харда от повредения лаптоп на новия. Това крие риск. Ако не знаеш какво правиш може да повредиш нещо. 

Ако нямаш може да си запишеш такъв диск с ImgBurn. Тук има ръководство за работа с програмата.

Неразбрах много добре , ще ми се запазят ли файловете? и доколкото знам може да сложа барда като външен, но незнам дали ще стане
Link to comment
Сподели другаде

ще ми се запазят ли файловете?

Да.

и доколкото знам може да сложа барда като външен, но незнам дали ще стане

Това също е вариант, но ще трябва да си закупиш преходник от Sata към USB.

Link to comment
Сподели другаде

Има и друг начин да си спасиш нещата от диска,но е свързан с 20-30 лв.
А именно.Вземаш стария хард и го носиш в магазин за компютърна техника и компоненти.Там ще търсиш   Външна кутия за хард диск по стандарт SATA. Нали казваш,че диска ти е SATA? Включваш устройството на кутията към харда,а кутията към лаптопа,посредством USB кабела ако всичко ти е наред,компа ще разпознае Хард диска и спокойно си спасяваш нещата!

 

п.п. А,вече са ти дали този съвет! :)

 

Един съвет ако ми позволиш.Прави всичко това ако си сигурен в това което правиш .В противен случай е възможно

да повредиш както стария ти хард диск,така и новия лаптоп!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...