Jump to content

Питане относно дисковете самоделки на Windows


Препоръчан пост

Здравейте отново! Този път имам питане.Както вече сигурно целия сайт знае си имам старичък лаптоп,дето върви само с ХР. Често му "наливам" нов мозък напоследък.Но после ми е адски дълго и отекчително като започна с инсталация на драйверите.Оргиналните са стари,имам нови(е...нови...последните излязли за този модел хардуер)които програмите ги отчитат като перфектни! Само че са на "330" диска.Абе дълга и уморителна история...69 драйвера са все пак за всичко в компа.

Windows -a ХР който имам ми е оргинал с лиценз,но преди няколко години с nLite му добавих SP2 и си върви нормално.С програмата MyDrivers съм направила backup

на всички драйври на компа.Ще се получили добре ако с nLite добавя и тях... Рискувам ли нещо? Знам,че Night Raven е твърдо против такива самоделки,както е споменавал в доста теми....и все пак.Естествено екперимента си е за моя сметка.Само искам мнение? Как мислите? Благодаря! :)

 

Е...ако нищо не стане... format C:   :)

Link to comment
Сподели другаде

Аз не съм против самоделките като такива, защото може да има и кадърно направени такива, които да са полезни и да помагат, вместо да вредят. Зависи какво и как е вградено. Аз съм против онези по торент сайтовете, защото:

1) обикновено се вграждат или само боклуци, или И боклуци (т.е. в допълнение към някои полезни неща);

2) правени са от някого, когото аз не знам, което автоматично значи, че не мога да се доверя на въпросната самоделка; т.е. друго е човек да си я направи сам.

 

Аз драйвери с nLite не съм добавял, така че не знам точно как става. Не би трябвало да има риск, ако се направи коректно, но аз там не мога да помогна.

Това, което обаче според мен трябва да направиш, е да си вградиш Service Pack 3.

Link to comment
Сподели другаде

Това, което обаче според мен трябва да направиш, е да си вградиш Service Pack 3.

Много бих искала да го вградя тоя пакет..Много пъти опитвах...но компа "умира" ...вече писах за това...Не знам защо...А ми пречи,най-малкото да ползвам скайпа, и доста програми го изискват.

Почва да се влачи абсолютно всичко! Питах доста хора за това...отговорът им беше "Тежък за системата!" Какво точно тежи...нямам понятие?! От начало реших,че самия файл е дефектен.Намерих го от друго място,теглих го от сайта на Microsoft...нищо..все същата история...Сложа ли го и...край...Компа все едно е с 200мб. Рам и процесор от сорта на 3хх от миналия век! :)

 

Тогава ще опитам да направя един диск с добавени драйвери! Да видя какво ще стане.Така и така това ХП  го ползвам единствено за лаптопа!

Link to comment
Сподели другаде

Много бих искала да го вградя тоя пакет..Много пъти опитвах...но компа "умира" ...вече писах за това...Не знам защо...А ми пречи,най-малкото да ползвам скайпа, и доста програми го изискват.

Почва да се влачи абсолютно всичко! Питах доста хора за това...отговорът им беше "Тежък за системата!" Какво точно тежи...нямам понятие?! От начало реших,че самия файл е дефектен.Намерих го от друго място,теглих го от сайта на Microsoft...нищо..все същата история...Сложа ли го и...край...Компа все едно е с 200мб. Рам и процесор от сорта на 3хх от миналия век! :)

 

Тогава ще опитам да направя един диск с добавени драйвери! Да видя какво ще стане.Така и така това ХП  го ползвам единствено за лаптопа!

 

Здравей. Може да провериш какво заема толкова много ресурси от Task Manager-а. Предполагам, че някой системен процес товари процесора прекомерно.

 

Използвал съм nLite за вграждане на различни неща и никога не съм имал проблеми. До сега не съм видял добре направена Lite верисия на Windows XP, въпреки че е възможно.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей. Може да провериш какво заема толкова много ресурси от Task Manager-а. Предполагам, че някой системен процес товари процесора прекомерно.

 

Използвал съм nLite за вграждане на различни неща и никога не съм имал проблеми. До сега не съм видял добре направена Lite верисия на Windows XP, въпреки че е възможно.

 

А,това съм го видяла отдавна.Даже съм го записала,защото ходих да питам на времето.

 

SP3

 

svchost.exe  LOCAL SERVICE             12

svchost.exe  NETWORK SERVICE       25

svchost.exe  SYSTEM                          56

svchost.exe  NETWORK SERVICE       22

svchost.exe  SYSTEM                          33

 

А сега в момента с SP2 e така:

 

svchost.exe  LOCAL SERVICE             00

svchost.exe  NETWORK SERVICE       00

svchost.exe  SYSTEM                          00

svchost.exe  NETWORK SERVICE       00

svchost.exe  SYSTEM                          01

 

Само че защо? ... Нямам никаква идея!

 

 

Колкото до nLite,с него единствено добавих SP2 на времето(въпреки,че има много "глезотии"в програмата,но не съм променяла абсолютно нищо друго),и диска си работи идеално,даже и с домашният ми комп,преди да му сложа Windows 7 преди 2-3 години.

Link to comment
Сподели другаде

Какви трябва да са тези стойности?

Нямам идея...? Даже не знам за какво точно служи този файл? Но когато сложа SP3 се "събужда" и лаптопа "заспива" ! :)

 

Даже на времето си направих експеримент,сложих му същия файл от SP2 при инсталиран SP3. Копнах го с външен диск на Bart Pe иначе не ми даваше да го заместя. Резултата беше секунди след като се покаже десктопа съобщение от Еверес за прегрял процесор и изключваше веднага лаптопа...? Нямах никакво време за отваряне на Диспечера,за да видя за какво става дума! :)

 

А да изключа ЕВЕРЕС....нямах този кураж честно казано! :) Но явно не се получи!

Link to comment
Сподели другаде

Нямам идея...?

Имах предвид „откъде са записани“.

 

Даже не знам за какво точно служи този файл?

Кой файл? svchost.exe?

 

Но когато сложа SP3 се "събужда" и лаптопа "заспива" ! :)

Не схванах. Кой се събужда?

 

Даже на времето си направих експеримент,сложих му същия файл от SP2 при инсталиран SP3. Копнах го с външен диск на Bart Pe иначе не ми даваше да го заместя.

Не е добра идея да ползваш файлове от по-стар сервизен пакет на по-нов такъв. Обратното, разбира се, също е лоша идея.

 

Резултата беше секунди след като се покаже десктопа съобщение от Еверес за прегрял процесор и изключваше веднага лаптопа...? Нямах никакво време за отваряне на Диспечера,за да видя за какво става дума! :)

 

А да изключа ЕВЕРЕС....нямах този кураж честно казано! :) Но явно не се получи!

По принцип не EVEREST изключва машината, а хардуерната защита на самия лаптоп. Също така, имай предвид, че EVEREST е остаряло приложение и е изоставено преди много време. Наследникът му е AIDA64. За стар компютър не би трябвало да има особено значение, но все пак е добра идея да се ползва актуалната версия.
Link to comment
Сподели другаде

Имах предвид „откъде са записани“.

 

 От "Диспечера на задачи" на моя лаптоп когато беше с SP3

 

 

 Кой файл? svchost.exe?

 

Не схванах. Кой се събужда?

 

:) Да! svchost.exe Нямам идея за какво служи! :) Именно той се събужда с SP3  А сега си кротува!

   Имам предвид,че с SP3 се активира страхотно и товари процесора!

В момента в всички процеси на svchost.exe  е на 0

 

http://store.picbg.net/pubpic/75/8E/9e366fd8c2d9758e.jpg

 

За Аида знам...ама,нямам лиценз!Ама за стар компютър-стара програма! :) Какво пък толкова! :)

Link to comment
Сподели другаде

 От "Диспечера на задачи" на моя лаптоп когато беше с SP3

 

:) Да! svchost.exe Нямам идея за какво служи! :) Именно той се събужда с SP3  А сега си кротува!

   Имам предвид,че с SP3 се активира страхотно и товари процесора!

В момента в всички процеси на svchost.exe  е на 0

 

За Аида знам...ама,нямам лиценз!Ама за стар компютър-стара програма! :) Какво пък толкова! :)

 

Да, има проблем със svchost.exe в Windows XP, при който той използва много голяма част от процесора. Опитай това:

 

Start -> Run - regedit

 
От там навигирай до:
 
HKEY_LOCAL_MACHINE / System / CurrentControlSet / Services / NetBT / Parameters --> (десен бутон на) Transport Bindname --> Modify --> за Value data: изтрий /device/.
 
след това от:
 
HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Ole --> (десен бутон на) EnableDCOM --> Modify --> Value data: промени от Y на N.
Link to comment
Сподели другаде

 

Да, има проблем със svchost.exe в Windows XP, при който той използва много голяма част от процесора. Опитай това:

 

Start -> Run - regedit

 
От там навигирай до:
 
HKEY_LOCAL_MACHINE / System / CurrentControlSet / Services / NetBT / Parameters --> (десен бутон на) Transport Bindname --> Modify --> за Value data: изтрий /device/.
 
след това от:
 
HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Ole --> (десен бутон на) EnableDCOM --> Modify --> Value data: промени от Y на N.

 

 

Оф...пак инсталация на Sp3....Ами добре! Ама ще си направя и backup на регистъра,че може да омажа нещо! :)

Ще опитам! Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Ей!!!! Супер! Станаааа!!! Благодаря ви момчета! Голяма работа сте!!! :look: :juggle: Най-после и скайпа ще си ползвам!!! Това от години ми беше проблем!!! Записах си това!Само...(дано не съм много нахална...) ако може...да ми го направите в reg файл,защото аз не разбирам почти как се пише такова чудо! Знам да го копна и да му сменя разширението,ама да го пиша(ако изобщо е възможно де) не мога...Е ако не става не е проблем,ако ми се наложи пак преинсталация (дано не е скоро) ще го поправя както направих сега! Благодаря,благодаря,благодаря!!!! :)
 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...