Jump to content

Какво е Aux в компютъра?


Препоръчан пост

Здравейте отново.Дано да не досаждам с моите несвършващи въпроси и проблеми.Колкото и да се старах да намеря отговор на въпроса из форума,не успях!Ако е писано по този въпрос,съжалявам но не успях да открия нищо.

 

Какво точно е Aux в един компютър.Защо температурата му е висока винаги почти над 50 градуса,а включиш ли игра заплашително скача към 80-90 градуса!Нормално ли е или не? Компютъра си работи де,без проблем.

 

Прочетох доста форуми.Включително руски,италиански по въпроса,но да кажем от 500 поста

490 различни мнения и обяснения.Диод на графичния процесор(по-често срещаното)външни

портове на компютъра-неизползвани???? Пък загряват!? Датчик без значение.Кабели за връзка с други неща ,и какво ли не!

По въпроса за температурата също няма единно мнение.За някой нормално,за други ненормално и опасно,трети съветват да потърсиш сервиз....

 

Моля за обяснение!? Благодаря!

 

п.п.Цялата работа е че си нямах работа да изкарам иконата на този датчик в Еверес,който нормално не е активирана.Видях 75 градуса Aux и изпаднах в уплаха и размишления,и се зарових по форумите! :)

 

Link to comment
Сподели другаде

Диод на графичния процесор(по-често срещаното)външни портове на компютъра-неизползвани???? Пък загряват!? Датчик без значение.Кабели за връзка с други неща ,и какво ли не!

Тази температура винаги е невярна.

 

Ето какво казват AIDA по въпроса.

What does the "Aux" temperature shown on the Computer / Sensor page mean?

There is no standard for sensor registers layout, so the "Aux" temperature could show the temperature of the CPU or the motherboard, or might be a non-connected wire of the sensor chip, and so it could show a bogus value.

Link to comment
Сподели другаде

Тази температура винаги е невярна.

 

Ето какво казват AIDA по въпроса.

 

Не съм силна с английския,но до колкото разбрах...нещо съвсем неопределено....Гугълът изплю това:  :)

 

"Какво означава температурата на "Aux" се показва на страницата Computer / Sensor кажеш?

Няма стандартна за сензор регистрира оформление, така че "Aux" Температурата може да се покаже температурата на процесора или дънната платка, или може да бъде не-свързан тел от сензорния чип, и така тя ще покаже фалшив стойност."

.....

Link to comment
Сподели другаде

Не се знае този датчик на кой компонент е. Доколкото си спомням в HWMonitor той показваше температурата на захранването, чипсета или рам паметта. 

Link to comment
Сподели другаде

Не се знае този датчик на кой компонент е. Доколкото си спомням в HWMonitor той показваше температурата на захранването, чипсета или рам паметта. 

А реална и опасна ли е тази температура?

В Еверес зададената температура по подразбиране е 60 градуса,преди да включи алармата..???

Ако предположим че създателите на програмата знаят точно за какво става дума,и са сложили 60 по подразбиране...тогава има някаква опасност! Така си мисля де!

Link to comment
Сподели другаде

Тази температура винаги е невярна.

На стария ми компютър все показваше 40. Колкото и да го натоваря все си стои една и съща. Дори когато го включа сутринта.  

Link to comment
Сподели другаде

На стария ми компютър все показваше 40. Колкото и да го натоваря все си стои една и съща. Дори когато го включа сутринта.  

 

Става дума за лаптопа ми.до сега просто никога не съм обръщала внимание на това.Но понеже включих датчика,и понеже играя една игра Royal Envoy която върви на лаптопа въпреки че е старичък,и я играя доста време без да се случи нищо,но при излизане от играта видях 85 градуса температура която падна моментално на 52.Това ме алармира...То явно си е било винаги така,но кой да знае-нямах контрол на тази температура,и за това се поразтревожих.Явно си е било винаги така,без последствия за компа,защото играта е седяла включена дълги часове понякога! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...