Jump to content

Проблем с "лаком" процес com surrogate


vorfax

Препоръчан пост

Прочетох в нета, че е свързан със създаването на thumbnails, но проблемът имам от 10-на дена. Проблемът е, че процесът започва да яде 1-2-3 GB памет и осезаемо компютъра се забавя.

В интернет има съобщения за крашване на този процес, докато при мен понякога се крашва windows explorer.

Какво вече опитах:

1. Опитах да изпълня посочен в интернет фикс, но ми изведе съобщението "Не могат да се задават DEP атрибути на 64-битови изпълними файлове."

2. Второ предложение, което срещнах е "Обновяване на последни версии на DivX и Nero.". И двете програми ги нямам. Имам портабъл версия на второто.

3. Трето предложение: "Обновяване до последна версия на: ffdshow". Късно се усетих, че тази програма (не беше ли кодек) не бях инсталирал, но все пак сложих актуалната версия.

Изобщо остарели кодеци бяха нарочени за проблемът.

 

Краен вариант е изключването на thumbnails (My Computer --> Properties --> Advanced Settings --> System Properties/ Advanced --> Performance/ Settings --> Visual Effects и махаме отметката пред Show thumbnail instead of icons), което обаче не искам, защото много ме улеснява в работата.

 

Имате ли идея как да изключа процеса com surrogate? След като го направя ръчно от Task manager-а и иконките се появяват и паметта ми е свободна.

Link to comment
Сподели другаде

Дебна процеса да се появи. Вчера windows exlorer-а пак се крашна и подозирам, че процеса е бил активен, но в момента не се показва повече от няколко мига, когато отворя папка с повече файлове имащи превюта. Когато се появи ще го снимам.

Link to comment
Сподели другаде

Изчакай да се появи процесът/проблемът отново.

Стартирай Process Explorer. От меню View избери Show Lower Pane и после Handles. Избери проблемния процес.

В долното поле можеш да кликнеш върху колоната Type, за да сортираш редовете. Интересуват те всички обекти от тип „File“. Измежду тях трябва да намериш мултимедийния файл, който най-вероятно създава проблема. Търси файл с някое от следните разширения: ASF, WMV, WMA, AVI, MKV, MP4, M4V, MOV, WAV, MP3.

 

Ако не намериш такъв, дай снимка, за да видя файловете.

 

Ако намериш такъв файл, го запомни. Отвори някоя папка, вляво кликни меню Организиране -> Опции за папките и за търсене -> Изглед -> махни отметката на Винаги показвай икони, никога миниатюри, потвърди с OK и рестартирай компютъра. След като стартира, намери проблемния файл, който ти казах да запомниш, и го изтрий.

След това отново можеш да си активираш миниатюрите (по начина, който описах), ако желаеш.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...