Jump to content

HP compaq nc6000 - Какво ли омазах?


Препоръчан пост

Здравейте.Имам лаптоп HP compaq nc6000.Старичък ама ми върши работа!Преди два дена го преинсталирах,вече запъваше отвсякъде,програмите за ремонт вече не помагаха,и понеже не разбирам кой знае колко,по лесно ми беше да му "сипя" нов Windows! Сега си работи нормално,но...има 2 неща дето ме смущават! Вентилаторчето започна да работи постоянно.Преди това тръгваше при включване,поработи малко и спре,и си включваше от време на време.Сега обаче работи постоянно!? Температурата на процесора според EVERES

e 35-45-49 градуса...Както си беше! Отворих биоса опцията "вентилатор постоянно включен при захранване от мрежата" беше активна.Изключих я.Никакъв ефект.Извадих захранването,остана на батерия...пак същата работа? Записах си настройките на биоса и върнах дифолт(или както там се казва)същата работа.А при дифолт опцията е изключена! Какво му стана? Може ли да изгори вентилатора?Второто проблемче е това ,че при стартиране,безжичната мрежа се включваше сама,а сега трябва да я включвам с бутона на лаптопа.Иначе компа си работи съвсем нормално.Само тези неща...Какво ли омазах?

Има ли начин да ми помогнете? Благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

Windows XP SP2 Prоfesional.Мисля,че няма такава програма.Имам малко програми инсталирани. Firefox,Office,Skype,NOD 32

CClear,EVEREST Ultimate Edition,Advanced SystemCare 7,Adobe Reader,WINRAR.Драйверите са инсталирани.Винаги след инсталация на Windows слагам диска с драиверите за дъното и те сами си се инсталират!

Link to comment
Сподели другаде

Task Manager се стартира с клавишната комбинация Ctrl + Alt + Delete. 

Добре е, XP да е SP3. Също така, програми подобни на SystemCare 7 и подобните й оптимизатори не вършат реална работа, а в множество случаи могат да навредят, заради това е добре да я премахнете. 

Лаптопът отварян ли е за чистене на прах?

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да ползвам SP3.Опитах няколко пъти,но компютъра почва да се влачи...Не знам защо! Опитах с вграден в инсталационния диск,с отделен изтеглен от сайта на Microsoft,резултата е все същия,компютъра "умира"!!! Говорила съм с специалисти,обясниха ми,че SP3 е тежък за тази машина или нещо подобно!? Вярвам им,защото с оргиналния диск,без SP той ми е лицензиран,компютъра лети.Но не мога да го ползвам защото почти  всички програми изискват като минимум SP1 или SP2.Като сложа SP2 леко се "спъва" но си върви задоволително.А с SP3..."умира"!!! Миналия месец го носих да го чистят.Какво точно да гледам в "Диспечера на задачите"? В момента като пиша централен процесор е на 3% употреба температура 39гр. Виртуална памет на 204 мегабаита.Инсталирана RAM е 1GB ако това има значение де?

Махнах SystemCare 7. Никаква разлика.Вентилатора върти!

Link to comment
Сподели другаде

При извадена батерия само на зарядно, вентилатора продължава ли да се върти постоянно?

Когато отворите Control Panel и след това Power Options, какво е зададената опция в меню Power schemes? 

В Task Manager-а в таб Performance (Производителност, ако е кирилизиран) при CPU Usage приблизително в какви граници се движи използването на процесора?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново.Съжалявам,че сега пиша,но се прибрах късно... В "Производителност" процесорът в момента се върти между 1 и 12% Включен е скайпа само и интернета.В момента на отваряне на "Диспечера на задачи" отварям го с десен бутон от лентата с инструменти отива за секунда на 100% и се връща моментално на 2,3,после се менка между 2 и 12%.А в меню Power schemes на български "Енергийни схеми",предполагам,че се отнася за това,опцията е Home/Office Desk.Видях ,че има опция Portable/Laptop,избрах я,"приложи" после ОК,прозорецът се затваря,но като го отворя отново пак е на Home/Office Desk.При извадена батерия,никаква разлика.Вентилаторът върти постоянно...

Link to comment
Сподели другаде

Като си изключила опцията в BIOS, сигурна ли си, че при излизане си запазила настройките?

Опитай да изсмучеш мъхчета и прах през решетките на лаптопа с прахосмукачка и някоя подходяща приставка. 

Link to comment
Сподели другаде

Като си изключила опцията в BIOS, сигурна ли си, че при излизане си запазила настройките?

Опитай да изсмучеш мъхчета и прах през решетките на лаптопа с прахосмукачка и някоя подходяща приставка. 

Да.Настройките са запазени.Проверих ги.Бях ги записала всички преди да правя промени.Опцията е изключена.

Те миналия месец го чистиха в сервиза защото температурата на процесора беше много висока и Everes го изключваше.

Опитах и аз,преди малко с прахосмукачката...нямаше нищо видимо.Даже с един познат,той уж разбира малко,донесе един флакон със сгъстен въздух,духна малко,но не смее по силно да не се счупи нещо вътре.Никаква промяна...

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Продължавам да пиша тука... Какво се случи? Не знам дали вентилатора има нещо общо с случката(той си работи както винаги) но компа спря...Остава на Логото на Windows и повече не мръдва.Никакви команди не приема,изваждам батерията и захранването за да го изключа.Проблема ми е,че(то едно зло никога не идва само) DVD четеца ме изостави окончателно.При последната инсталация странно бучеше,но седа вече не работи.Биоса го вижда,Windows са го виждаше,но като сложиш диск,даже не тръгва.Носих го в един сервиз,лесно се вади DVD то.Отговорът естествено...чао мацко...купи си нов лаптоп.Да ама не.Това ми е подарък на времето от татко и нямам намерение да го изоставям,още повече,че в него имам куп снимки,документи и клипчета.Направих си флашка(бутваща) с Hirens BootCD слагам я и го стартирам...не тръгва.Отварям биоса като си мисля,че не е настроен,отивам на опциите за boot ,и там е следващата изненада! Такава опция няма!!! И сега нямам идея как да вляза в компютъра! Моля за помощ??http://store.picbg.net/pubpic/37/AB/061af41240ad37ab.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Hirens BootCD слагам я и го стартирам...не тръгва.

Въобще този лаптоп има ли опция да буутва от флашка? Аз силно се съмнявам да има.

 

П.С. Колкото до вентилатора. Направи няколко снимки на BIOS.

Link to comment
Сподели другаде

Въобще този лаптоп има ли опция да буутва от флашка? Аз силно се съмнявам да има.

Нямам идея...Никога не ми се е налагало до сега да ползвам бутваща флашка.Usb то го ползвам за мишка,таблета,апарата и флашка,но само под Windows...

 

П.С Какво по точно от Биоса?

Link to comment
Сподели другаде

Ако изобщо се успее да се влезе в компютъра, трябва да се извадят важните неща, защото не е сигурно дали ще тръгне отново.

Правена ли е диагностика на хард диска? Добре е да се пробва с друго DVD устройство и LiveCD с Линукс, за да се провери евентуален проблем с дъното.

Link to comment
Сподели другаде

П.С. Колкото до вентилатора. Направи няколко снимки на BIOS.

Е то няма кой знае какви опции. Само една, постояно включен при захранване от мрежата или не!

 

http://store.picbg.net/pubpic/0D/E1/51a7849398ba0de1.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...