Jump to content

BSOD Win7 ntoskrnl.exe


vrabec92

Препоръчан пост

Здравейте! Това е първата ми тема, дано да съм улучил правилният раздел. Малко въведение : след появата на първият ми син екран, обнових всички драйвери, направих тест на рам паметта с MemTest(няма проблем), направих тест на видеото(няма проблем), тест на харда(няма проблем), по дъното няма надути кондензатори(дори ги свалих и замерих за проверка на капацитета - всички са ок), замерил съм напреженията с мултицет под натоварване с Orthos(стабилни са) и най - накрая реших да пусна Driver Verifier на ntoskrnl.exe, след което рестартирах и се оказа, че проблема е в него, тъй като Windows не успяваше да зареди(появяваше се син екран). Въпросът ми в случая е: търпи ли подмяна ntoskrnl.exe? Благодаря предварително! 

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Това е първата ми тема, дано да съм улучил правилният раздел. Малко въведение : след появата на първият ми син екран, обнових всички драйвери, направих тест на рам паметта с MemTest(няма проблем), направих тест на видеото(няма проблем), тест на харда(няма проблем), по дъното няма надути кондензатори(дори ги свалих и замерих за проверка на капацитета - всички са ок), замерил съм напреженията с мултицет под натоварване с Orthos(стабилни са) и най - накрая реших да пусна Driver Verifier на ntoskrnl.exe, след което рестартирах и се оказа, че проблема е в него, тъй като Windows не успяваше да зареди(появяваше се син екран). Въпросът ми в случая е: търпи ли подмяна ntoskrnl.exe? Благодаря предварително! 

Щом след Verifier-a не може да зареди ОС това най вероятно е проблемен драйвер.

Спри го със последната добра конфигурация /Last Know Good Configuration/.

Ще има създадени нови дъмп файлове. Качи ги някъде, така че да могат да се изтеглят.

Link to comment
Сподели другаде

 http://dox.bg/files/dw?a=52d8b0549a Това са част от .dmp файловете, като тези които са по време на driver verifier са в отделна папка. 

 http://dox.bg/files/dw?a=6bfc4083aa  Това е папката C:\symbols

Link to comment
Сподели другаде

Нека да уточня, че шансът, проблемът да се дължи на ntoskrnl.exe, е астрономически. В единия от dump файловете е маркиран dsoftbus драйверът, който е на DAEMON Tools. Така че ако тя не ти е последната версия, препоръчвам да деинсталираш твоята и да инсталираш актуалната.

 

Тестът на паметта с Memtest86+ от стартиращ диск/флаш памет ли е правен?

Как са правени тестовете на твърдия диск и видео картата?

Свалил си всички конензатори?

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах последната версия на Daemon Tools и сега ще чакам, надявам се да не се появи повече "The Blue Monster". Memtest86+ го пусках през boot флаш памет цяла нощ, а за хард диска използвах SeaTools for Windows(Long test). На видеото му пуснах FurMark и тъй като е в гаранция го дадох в сервиза и от там казаха, че работи безпроблемно.

Относно кондензаторите имаше 17 електролита от които не успях да проверя само един който беше 1500uF, защото обхвата на  мултицета ми е до 1000uF. 

Link to comment
Сподели другаде

Относно кондензаторите - те притежават и други параметри, освен капацитет. Тези други параметри са особено важни при импулсните устройства. Тъй като има нещо, наречено преходни процеси (изключително гадна материя, изучавана по Теоретична електротехника), тези други параметри влияят именно върху тези процеси.Освен всичко друго, предполагам, че те са измервани директно на платката, което определено не е правилно (отнася се за всеки компонент). Тъй като при проектирането на съвременните устройства се налага да се прокарват хиляди писти между различните компоненти, то се използва многослойно проектиране. Именно тези писти имат стабилни паразитни капацитети, които вкарват доста голяма грешка при измерването. Това го казвам чисто информативно, най-вероятно проблемът тук е софтуерен.

Link to comment
Сподели другаде

Това което прочетох във файла, най вероятно става въпрос за проблем със рамта.

Във началото, беше писал че си тествал рамта.Обясни как точно си тествал? Под DOS ли?

Изчака ли да минат поне седем осем паса?

Със вградена видео карта ли си? Ако е така, то Мемтеста не е проверил заетата памет от видеокартата.

Няма да е лошо да направиш един тест със Video Memory Test ctrec.

Link to comment
Сподели другаде

 

ba4o_kiro  Рам паметта е тествах под ДОС около 10 часа и не изкара никакви грешки. С външна видео карта съм, но имам и вградена. Пуснах с вградената малко, но сините екрани си продължиха и си минах отново на външната. Относно сриването на с-мата, без да правя нищо на компютъра много рядко се случва да се появи син екран, по - често се появява, когато се прави нещо, независимо какво. Случва се да се появи син екран докато инсталирам някаква програма, докато гледам клипове и т.н. Има ли вариант проблемът да идва от биоса? 

 

Link to comment
Сподели другаде

ba4o_kiro  Рам паметта е тествах под ДОС около 10 часа и не изкара никакви грешки. С външна видео карта съм, но имам и вградена. Пуснах с вградената малко, но сините екрани си продължиха и си минах отново на външната. Относно сриването на с-мата, без да правя нищо на компютъра много рядко се случва да се появи син екран, по - често се появява, когато се прави нещо, независимо какво. Случва се да се появи син екран докато инсталирам някаква програма, докато гледам клипове и т.н. Има ли вариант проблемът да идва от биоса? 

Трудно е да се хване истинският причинител за син екран, при теб.

Различни дъмп файлове.

По принцип във такава ситуация, трябва да се погледне захранване и дъно за подути кондензатори.

И ако всичко е наред да се провери системата за вируси.

За последното.Има антивирусен раздел.Можеш и там да пуснеш една тема.Само да отпадне тази вероятност.

Link to comment
Сподели другаде

Преинсталирах уиндоуса, обнових драйверите и пуснах ъпдейтите. След това получих първите си .dmp http://dox.bg/files/dw?a=ace2b1c346 Единият .dmp казва Probably caused by: memory_corruption, затова пуснах отново MemoryTest, но отново не излезна грешка (в прикачения файл има снимка от теста). Мисля да сменя дъното, то не остана друго. Някакви съвети ако са останали като за последно са добре дошли. 

Link to comment
Сподели другаде

За тестването на рамта, бях писал да се изчакапоне седем, осем паса.Явно не си ме разбрал.

Ето какво имах предвид:

http://prikachi.com/images.php?images/904/7418904N.jpg

Дали обърна внимание на коментар 11?

Питам понеже, отново имаш два различни файла.

Ако съм прав, смяната на дъно, няма да помогне.

Link to comment
Сподели другаде

Понеже съм с 4 плочки рам по 1гб и когато тествах близо 10 часа бяха минали само 4 паса, реших да тествам 2х2 плочките всяка двойка по 10 часа, та така изакараха по 8-9 паса и не изкараха грешки! Интересното е, че по принцип не минаваше ден без син екран, а докато бях оставил ( и все още съм) 2 плочки рам, син екран няма вече шести ден. Дъното пише, че поддържа от  64 Mbytes to 8 Gbyte DDR2 рам, съответно 4гб не би трябвало да са проблем. Изводът ми е, че май нещо на дъното не му се харесва, че не са една марка или незнам. Също пише, че поддържа тези честоти DDR memory modules must meet the PC2-3200U- or PC2-4200U- or PC2-5300U- or PCU2-6400U specification. Две от плочките са PC2-5300U, а другите са PCU2-6400U. Може би не му харесва, че са с различни честоти, незнам. Ако ги направя всички с еднаква честота според вас ще има ли проблем?

Link to comment
Сподели другаде

Дънната платка трябва да си ги нагоди. Възможно е с 4 плочки северният мост на дънната платка да се претоварва и това да създава проблеми. Какви точно са паметите?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...