Jump to content

Запускане на камерата със стартирването на ПС


Препоръчан пост

                                     Здравейте,

         Ще се радвам на помощта Ви ако може да ми помогнете да реша  следните си затруднения.

 Искам ПРИ стартирването /запускането/ на домашния ми компютър да мога да си наблюдавам и стаята.

 Камерата ми е външна .

 

 Втората ми молба /въпрос / е :" Може ли да се събужда PC по WI-FI."?

 Какво е необходимо за целта.Как става.

 Благодаря на помогналите.

J.

Link to comment
Сподели другаде

 Искрено искам да вярвам ,че това "но нещо шпионски неща искаш да правиш",е форма на някаква неуместна /да не кажа дебелашка/ шега.

"Каква всъщност е целта"- "Да мога да си наблюдавам и стаята".

 

Компютъра който ще оставя тук в България е с Windows 7 professional /32.

От който ще си осъществявам връзката е с Windows 8.1

 

Надявам се да съм била изчерпателна.

Link to comment
Сподели другаде

За да се събуди системата по WiFi, е нужно безжичната мрежова карта да го поддържа. Настолен компютър с WiFi карта ли е или лаптоп? Каква точно е картата?

Относно активиране и гледане на уеб камерата от друг компютър, би трябвало да стане с това. Може да има и други подобни, но това намерих на първо време. Нямам уеб камера и не ми се е налагало да се занимавам с такива неща досега.

Link to comment
Сподели другаде

     Благодаря за насочването.

  В библиотеката на Microsoft намерих начин за създаването на "How  to configure Wake up Wireless Lan/    WoWLAN/.

  Намерих и производителя на преносимата ми карта/wi-fi/.

 Компютъра който оставям тук е стационарен с външна wi-fi карта.

 В сайта им пише ,че поддържа опцията  Wake Up.... Realtek 8191SU-GR.

 Създодах необходимия key и...запциклих.

 Благодаря за  съдействието и евентуалните напътствия

P.S След 4 дни си заминавам и съм почти до никъде.

 


   Извинявам се ..да допълня и Евентуално отхвърля въпроса: "Защо не ползвам кабел"?/Тогава нямаше да я има една част от темата/

 Прост е отговора...явно провайдeра тук e преценил /защо ли?/,че е по-лесно за ТЯХ/него /да доставя Интернет по доста измислен начин,това е друга тема и да "заковат" всички ползващи го на най-старата система за преност на сигнал "B".

Link to comment
Сподели другаде

Исках да видя какви опции има в BIOS, за да се настрои външната безжична карта, но не намирам ръководство. По принцип, щом е външно WiFi устройство, е възможно да поддържа Wake-on-LAN. Уловката е, че трябва да получава захранване. Т.е. в случая трябва по някакъв начин да се провери в BIOS дали има опция да не се спира подаването на напрежение на USB портовете. Отделно най-вероятно ще трябва да се увериш, че си с актуален драйвер и евентуално ще трябва да се направят допълнителни настройки на операционната система (описани тук).

Link to comment
Сподели другаде

 Благодаря за насочването , но това съм го посочила като направено в третия си пост .

Прикачвам и направените снимки от BiOS.

 Надявам се да съм помогнала.

P.S  Христос Воскресе.Честит празник на всички християни .

J.

post-27711-0-83037200-1398004624_thumb.jpg

post-27711-0-89580700-1398004706_thumb.jpg

post-27711-0-47505100-1398004807_thumb.jpg

post-27711-0-14879100-1398004926_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Не съм сигурен дали тези настройки ще свършат работа, т.е. те са правилно настроени, но не знам дали ще е достатъчно, защото е възможно дънната платка да не поддържа нужната функционалност.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...