Jump to content

Натоварване на диска до 100% без причина!


LiL_Ju

Препоръчан пост

Здравейте! От няколко седмици имам следния проблем: когато пусна някой клип да зарежда,или отварям някакви снимки във Фейсбук,пускам някоя програма от рода на CCleaner примерно лаптопа се забавя и започва едно мислене... Когато отворя диспечера на задачите виждам съответно Google Chrome ( ако използвам него ) Mozilla или дадената програма която искам да пусна,че товарят диска на 100% ...  Демек от нещо незначително и малко графата Диск постоянно ми скача на 100% и лаптопа зацепва.

Използвам Windows 8.1 ( преди това бях само на 8 и си мислих че след ъпдейта ще се оправи .... мечти ... ) 
Параметрите на лаптопа не мога да ги кажа защото немога да открия точния модел ... от серията Republic of Gamers е на Asus.
Знам само,че има 1TB твърд диск,16Gb ram,графична карта GeForce 670MX и Core i7 процесор,екрана е 17 инча.

Ако някой ми каже как мога да разбера кой точно е моя модел ще съм ви благодарен. Но главния проблем е защо диска се натоварва по този начин?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 73
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Но главния проблем е защо диска се натоварва по този начин?

 

16Gb ram? Това трябва да е феноменално, направо имаш космически лаптоп и ни пренесе с 1000 години напред. :)

Колко ядрен е тоя твой процесор? Системата колко битова е? Ако е едно ядро, на въпроса мога да подскажа непрофесионално, но вярно. Обикновено се дължи на остарял компютър. Програмите  и флашовете не са моделирани за твоя вид архитектура и затова получаваш сериозен товар. Обикновено следва изхвърляне на самия компютър и закупуване на друг. Честит нов компютър. :)

Link to comment
Сподели другаде

Това може да бъде причинено от вирус или от драйвер. Та: Контролен панел\Система и защита\Система\Диспечер на устройства и от там, се опитайте да си ъпгрейднете драйвърите. Изтеглете си Malwarebytes и направете една проверка на диск C, а след това прикачете log-a тук.

@Zig Zag със 1TB HDD и 16 Ram, много се съмнявам процесорът да е едноядрен + хаха не съм чувал за едноядрен Core I7... Windows-a би трябвало да е x64 ... Имам един HP от 2005, на който си ровя понякога в нета... и при положение, че процесорът е едноядрен Athlon 64, с вградено видео и 1gb рам... нямам никакъв сек ,освен при HD и FullHD, така че това което каза за остаряването, е пълна простотия+ става дума за Core I7 и при положение, че моят лаптоп е с Core I5 и поддържа всичко, което пусна....

Link to comment
Сподели другаде

Да изхвърля лаптоп за 3000лв малко невъзможно но както и да е...  лошото е,че немога да намеря точния модел в нета,за да видите всички параметри. Доколкото знам е Core i7 4-ядрен процесора ( 4x 2400MHz ),Nvidia GeForce 670MX 3072mb е видеокартата. 64 битова система

Сканирах с Malwarebytes както и с SUPERAntispyware и ми открива само разни cookies които съм изтрил. Драйвърите ми са до последната версия,не ми показва,че има нови версии когато пусна проверка за актуализации. Има 12gb ram моя грешка : ]

Това мисля че се отнася за моя: 

Лаптоп Asus G75VX, 17.3 16:9 Full HD (1920x1080) LED, CPU Intel i7-3630QM (4 core) 2.4GHz 6M Cache, RAM 12GB DDR3 1600, HDD 1TB, NV GF GTX 670MX 3GB DDR3, HDMI, Win 8
Link to comment
Сподели другаде

Ъъъ малко не разбирам ... ако може по-просто обяснение за човек който не е толкова навътре в нещата. 

Накратко казано: пускам Гугъл Хром бам 100% диска и зацепва,пускам CCleaner бам зацепва на 100% диска ... Общо взето каквото и да правя диска се товари на макс ... 

Link to comment
Сподели другаде

Ъъъ малко не разбирам ... ако може по-просто обяснение за човек който не е толкова навътре в нещата. 

 

Накратко казано: пускам Гугъл Хром бам 100% диска и зацепва,пускам CCleaner бам зацепва на 100% диска ... Общо взето каквото и да правя диска се товари на макс ...

Опитай да следиш нещата с програмата CPU-Z и погледни температурите от Aidax64 когато отвориш нещо. Пробвай да сканираш за грешки: Компютър дясно копче на C-свойства-Инструменти-Проверка за грешки

като това е за всички дискове.

Link to comment
Сподели другаде

Операционната система ми е на български. Пробвах с дефрагментация на дисковете - ефект никакъв. Как мога да си преинсталирам драйвърите? Демек да ги махна и пак да ги инсталирам чрез Windows Update ?

Прикачвам и репорт от CPU-Z: 
САТА контролерът работи в AHCI режим ако не се лъжа.

ASUS.txt

Link to comment
Сподели другаде

Лаптопът ти е.... моя мечта... Моделът е ASUS G75VX-BHI7N11.

Опитай да провериш HDD-то с HDTune за "лоши" сектори и дай лог ако може. Относно драйвърите, изтегли си най-новите и си ги инсталирай ръчно :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...