Jump to content

Препоръчан пост

Добра вечер.

Първо да се извиня, ако не е точният раздел, в който отварям темата, защото реално не е проблема в работата на въпросната програма. Ако админът реши, моля да я измести в друг раздел.

Поводът да пиша е, че немога да разбера къде се крие проблема и причината да ме баннат в един сайт за видео-споделяне.

Започвам по-отдалеч:

Живея в чужбина, стоя зад рутер, който местния доставчик ми е дал и е настроил. По принцип нямам ограничения в сайтове (поне които са ми известни), с изключение на замунда. Интернета в случая ползвам на лаптоп, чрез wi-fi. 

От известно време свалям клипове от един сайт за видео-споделяне, използвам uGet за което. 

В един момент започнаха да ми се пишат съобщения, по-скоро които звучат като заплаха - "защо се криеш зад прокси". Учудих се, първо защото ми е минало през ушите, но не знаех за какво точно се използва прокси сървъра. 

После се поразрових и разбрах в общи линии за какво се използва. Не съм инсталирал никакви прокси програми - затова дадох инфото по-горе в болд. Не ми е целта да влизам анонимно някъде или пък да ускорявам зареждането на страници.

После се усетих, че това за използването на прокси ми се пише долу-горе откакто ползвам uGet. Скоро явно са ме баннали - влизам в сайта, гледам си каквото искам, но не мога вече да свалям с програмата - казва ми, че не може да открие съдържащата папка. 

uGet си го свалих съвсем безплатно и със сваляне на видео от други сайтове засега нямам проблем.

Може ли някой да каже за какво иде реч - защо ме банват, че ползвам прокси, за което аз не знам и какво общо има (ако има) uGet?

Наистина не съм разбирач по мрежите, за някои може да звучи глупаво питането ми, но моля който може да ми даде отговор.

Link to comment
Сподели другаде

За кой сайт става въпрос, ако не е тайна?

Може ли снимка на съобщението?

 

Videoclip.bg

 

Изтрих го съобщението. Не го взех на сериозно, заради начина по който ми се пишеше и след него - някакви пубертети са нямам съмнение, след като ми изнасят личните данни. И сега ако някой си каже "и що влизаш там" - ами чужбина!!, с този хлабав интернет трудно се гледа онлайн и се тегли с 600 kb максимум - мъка. Както и да е, не е в това въпроса.

Искам да разбера откъде идва тая работа с проксито и какъв им е проблема на тия хора и по принцип какъв е проблема някой да влиза в сайт с прокси (говоря за хора, които знаят за какво влизат някъде и не обиждат, не нарушават правилата по сайтовете).

Link to comment
Сподели другаде

Преди да се каже нещо конкретно, е нужно да се разбере точно как се е появило това съобщение, т.е. коя програма ти го извежда. Няма как да гадаем.

 

"Снимка на съобщението" - аз освен за принт-скрийн, за друго не се сещам, ама ще свърши ли работа такава снимка?

Не мога да си обясня какво точно трябва да се "гадае". Как това, че е ясно коя програма ми го извежда ще ми отговори на въпроса ползвам ли аз прокси и има ли тая работа общо с програмата за теглене на клипове? :look:  Т.е . да разбирам, че те могат да бъркат, че влизам с прокси така ли?   :unsure:

 

Link to comment
Сподели другаде

Да, точно за такава снимка става въпрос. Ти каква друга си мислиш?

Трябва да е ясно кое приложение показва това съобщение, за да може да се предположи защо го показва и да се намери решение. 

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Да, точно за такава снимка става въпрос. Ти каква друга си мислиш?
Трябва да е ясно кое приложение показва това съобщение, за да може да се предположи защо го показва и да се намери решение.

Предполагам защо не се разбираме - не ми излизат системни съобщения, а потребител ми праща лични във въпросния сайт, предполагам модератор (мога само да гадая, понеже не се виждат рангове, както в случая се вижда, че ти си админ). Затова се учудих, че принтскрийна на подобно нещо би могло да даде някаква полезна информация.
Тук ли се разминавахме с тая снимка, или точно това ти трябва?
Link to comment
Сподели другаде

Най-вероятно наистина не ползваш прокси, но не пречи да провериш: кликни бутона за меню в Chrome (горе дясно, с трите хоризонтални черти) -> после настройки (не знам на какъв език използваш браузъра) -> покажи разширените настройки -> после кликни бутона за промяна на прокси. Кликни бутона за LAN настройки долу вдясно и виж дали имаш отметка за прокси. Ако нямаш, значи всичко е наред.

 

Подозирам, че съобщенията, които получаваш, са от хора, които си мислят, че ползваш прокси, защото IP адресът ти е френски, а очакват български. 

Link to comment
Сподели другаде

И аз реших, че заради чуждия IP може да им идват тия идеи, но ми се стори странно да ми го пишат, без да им хрумне, че не влизам от Бг. Ако хора, които са се заели с тая работа да правят и да поддържат сайт, не ги знаят тия работи, то аз ли да им го казвам.

 

Проверено е - нямам отметка за прокси :

 

 

 

Можеш ли да ми отговориш и на другите въпроси:

- Има ли общо това с uGet, защото споменах, че ми се стори, че тогава са ме засекли с тия подозрения?

- И ако влизам по тоя начин, с какво точно преча - не се ли възлагат забрани на IP-та при подозрение за прокси, ако нарушаваш по някакъв начин работата на сайт?

 

Link to comment
Сподели другаде

- Има ли общо това с uGet, защото споменах, че ми се стори, че тогава са ме засекли с тия подозрения?

- И ако влизам по тоя начин, с какво точно преча - не се ли възлагат забрани на IP-та при подозрение за прокси, ако нарушаваш по някакъв начин работата на сайт?

Не знам дали има нещо общо. Не знам точно как са те засекли, защото не знам точно как им работи системата на сайта. Може uGet да те е направило по-лесно за засичане, а може да е съвпадение.

С нищо не би трябвало да пречиш. Забрани по принцип не би трябвало да има, точно защото реално за един сайт няма особено значение откъде са му потребителите. Ако собствениците/администраторите преценят, могат да наложат забрани, но по принцип не би трябвало.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, Night_Raven !

Той тормоза от тяхна страна упорито си продължава, но аз си изясних въпросите за себе си. Ако е необходимо може да отбележите "проблема" като "решен" (потърсих тоя вариант, но не видях да имам правото да го направя като автор на темата, предполагам, че това е ваша опция единствено).

Благодаря ти за съдействието!  :beer:

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...