Прехвърляне към съдържание

Снимка

Записване на аудио диск с Nero

• Please log in to reply
26 отговора по тази тема

#1 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 Мнения:
  • Живущ в:Plovdiv

Публикувано: 04 August 2006 - 16:13

Здравейте!
Наскоро си спомних колко трудно ми беше докато свикна с Неро. Реших да напиша това ръководство, което да е в помощ на съвсем начинаещи, които сега са си купили записвачка и нямат търпение да запишат първите си дискове. Това е ръководство за запис на аудио дискове с Неро. В случая ще разгледам запис на файлове от твърдия ви диск. Ще ви направи впечатление, че не съм описала всички бутони. Това е така, защото някой от тях не смятам за толкова важни, а и защото това е все пак ръководство за начинаещи.

Аз лично ви препоръчвам версия 6.6.0.15. Тази версия не ми е правила бъг досега. Нещо, което не мога да кажа за по-новите й събратя.
Аудио компактдискът е CD, което съдържа музикални файлове. Песните върху сидито трябва да бъдат във формат CDA или да бъдат преобразувани в него. Не се безпокойте! Както ще видите по-нататък, самата програма прави това бързо и лесно. Няма проблем Неро да ви преобразува MP3, mp3pro, wav, VQf, WMA и AIF в CDA. Така че не се безпокойте в какъв формат са вашите песни, програмата ще ги направи в нужния.
И така да започваме.
Стартирате Неро! Наред с основния му прозорец ще ви се появи ето този:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

В последната страница от този прозорец ще трябва да въведете и метод на записване.
Когато записвате аудио cd, изберете метод Disc at once. Ако използвате този метод, ще можете да правите редица настройки - да поставяте паузи между песните и др. На практика нямате ограничения. Можете да ползвате всички екстри, които Неро предлага.

Публикувано изображение

Сега сте готови да натиснете бутона NEW и да се върнете в основния прозорец на Неро.
Забележка: Всички тези настройки можете да направите и непосредствено преди записа, но аз лично предпочитам да ги направя сега и преди записа да направя бърз преглед.
Сега нека изберем файлове за запис. Това става така:
Публикувано изображение

При преобразуването на файловете в CDA, за което говорихме по-горе, ще ви се появи този прозорец:
Публикувано изображение

И така. Вече подготвихме своето CD за запис. Сега да направим така, че да има максимално добро звучене и да го пообработим по наш вкус ако е нужно.
Добре е преди да започнем настройки и корекции да се запознаем с възможностите на записвачката си. Това става като от менюто Recorder в главния прозорец на Неро изберем Choose recorder. Ще ви се появи този прозорец:

Публикувано изображение

В случая моята записвачка поддържа CD text и ще обясня и някои неща за него. По-съвременните аудио системи поддържат тази функция. При възпроизвеждането на аудио диска се вижда и информация за име на песента и изпълнителя. Не се притеснявайте ако записвачката ви го поддържа, но не сте сигурни дали аудио уредбата ви също го поддържа. Дори да запишете CD text и уредбата ви да не го чете, няма да се случи нищо. Просто няма да ви излиза текста, но всичко друго ще е наред. За да можете да използвате тази функция са ви нужни 3 неща:
1. Записвачката ви да го поддържа
2. Аудио уредбата да има такава опция
3. Да записвате с Disc-at-once.
След като вече знаем какво можем да правим, да преминем нататък.
С двукратно щракване върху някой от вече прехвърлените вляво аудио файлове ще ви се отвори този прозорец:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Цялостна картина за приложените от вас корекций преди записа ще получите от селекцията, която сте подготвили вляво. Добре е да я огледате, за да няма пропуски.

Публикувано изображение

След като сме готови натискаме бутона:

Публикувано изображение

Преди да започне записът, отново ще ви се появи прозореца, който излизаше и при стартиране. Препоръчвам ви отново да му хвърлите един бърз поглед преди записа.
Когато сме готови, Burn и записът започва.

Публикувано изображение

В момента аз правя симулация, за да направя заснемането. Не се учудвайте, че в случая пише симулация, а не запис.
След края на записа ще ви се появи това съобщение:

Публикувано изображение

Напомням, че аз правя симулация. При вас ще бъде Burn.

Ами това е! Според мен е съвсем достатъчно за начинаещи потребители.
Успех!

Автор на ръководството: Даниела Кузманова
Всички права върху ръковоството за запазени от автора и всякакво копиране на част или цялото ръковоство трябва да става само с негово разрешение!

Posted Image
Posted Image

#2 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4047 Мнения:
  • Живущ в:Вече София
  • Интереси:Няма нищо по-интересно от самите хора.

Публикувано: 04 August 2006 - 17:46

Браво Дани! Страхотно ръководство и много полезно!

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#3 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 Мнения:

Публикувано: 16 August 2006 - 10:50

Здравейте!
Поради проявен интеред към функцията CD Text, реших да допълня ръководството с начина за преглеждане на вече записания диск с използване на тази функция.
На начина на създаване на диск със CD Text и условията за използването му няма да се спирам, тъй като това вече е разгледано в предоставеното ви ръководство.

Как можем да проверим диск, записан със CD Text ?

1. Поставете записания диск в четящото устройство.
2. Отворете NERO.
3. Направете това:
Публикувано изображение

4. Ще ви се отвори този прозорец:
Публикувано изображение

5.След като вече сте указали устройството, след кратко изчакване информацията ще ви се зареди в прозорец на който съм направила кратко описание на менютата.
Ето го и него:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ами това е! Вече знаете със сигурност дали сте се справили със CD text.

Автор на ръководството: Даниела Кузманова
Всички права върху ръковоството за запазени от автора и всякакво копиране на част или цялото ръковоство трябва да става само с негово разрешение!

Posted Image
Posted Image

#4 Георги

Георги

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 Мнения:
  • Живущ в:гр.Пловдив

Публикувано: 21 August 2006 - 10:23

Ще ми кажеш ли с коя програма си правила презентацията. Благодаря предварително.

#5 krisku

krisku

Потребител

• Banned
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 160 Мнения:
  • Живущ в:Around the center of universe

Публикувано: 21 August 2006 - 10:39

off: според мен тези балончета и другите "шашми" са с SnagIt, но не съм 100% сигурен ;)
Нека Данито да си каже, че и аз искам да знам :P :-)

#6 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 Мнения:

Публикувано: 21 August 2006 - 10:55

Ще ми кажеш ли с коя програма си правила презентацията. Благодаря предварително.

Разбира се, че ще ти кажа. Всичко е правено със Snagit 8. KristiaN позна.
Можеш да видиш представяне на възможностите и тук:
http://www.softvisia...?showtopic=1309
Тази програма се превърна в моя слабост. Пробвай!
Posted Image
Posted Image

#7 Георги

Георги

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 Мнения:

Публикувано: 21 August 2006 - 11:10

Благодаря, имам още един въпрос коя е по-добра според теб Snagit или Instant Demo Professional v5.03

#8 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 Мнения:

Публикувано: 21 August 2006 - 11:20

Благодаря, имам още един въпрос коя е по-добра според теб Snagit или Instant Demo Professional v5.03

Привет отново!
Двете програми е трудно да бъдат сравнявани, тъй като имат различно предназначение.
Ползвам Instant Demo Professional v.4 за направа на филмчета, които показват действията ми по екрана, а Snagit 8 предимно за снимане на екрана и редактиране на снимките. Snagit също има опция за заснемане на филмче от екрана, но го прави във формат avi. , което означава доста по- голям размер в сравнение със SMF формата направен от Instant Demo Professional. Въпрос на предпочитание и виждане. Ако правиш филмче, което искаш да ъплоудваш ти препоръчвам Instant Demo Professional. Програмата ще ти направи SMF+HTML файлове с безумно малък размер, които много бързо и лесно ще ъплоуднеш. Тази програма обаче не притежава възможност за правене на отделни шотове и дообработката им- нещо, което прави Snagit 8.
С една дума- за заснемане на екрана в шотове и обработка на снимки препоръчвам Snagit.
За заснемане на филм с действията ти по екрана препоръчвам Instant Demo Professional.
Поздрави!
Posted Image
Posted Image

#9 Георги

Георги

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23 Мнения:

Публикувано: 21 August 2006 - 11:32

Многа благодаря Дани за изчерпателния отговор, значи ще ги ползвам и двете.

#10 Pantockrator

Pantockrator

Restart the Revolution!

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 681 Мнения:

Публикувано: 21 August 2006 - 20:08

Аз няма да те питам с коя програма си правила скрийншотовете. :bye1: Тледем, че във всяко постване на туториал, повече те питат с коя програма си го правила. Това може да означава две неща:
- Да правиш много интересни тутовете и хората да искат да ги направят също така добре.
-Да обясняваш прекалено добре и възникналите въпроси да са само по това как си направила презентацията, а останалото е ясно.
Много добре представено ръководство. Много хора си мислят, че знаят достатъчно за НЕРО, но това не е така.
:bravo:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#11 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 Мнения:

Публикувано: 21 August 2006 - 20:16

Аз няма да те питам с коя програма си правила скрийншотовете. :bye1: Тледем, че във всяко постване на туториал, повече те питат с коя програма си го правила. Това може да означава две неща:
- Да правиш много интересни тутовете и хората да искат да ги направят също така добре.
-Да обясняваш прекалено добре и възникналите въпроси да са само по това как си направила презентацията, а останалото е ясно.
Много добре представено ръководство. Много хора си мислят, че знаят достатъчно за НЕРО, но това не е така.
:bravo:

Какво да кажа освен Благодаря! :)
Надявам се найстина това да означава, защото това ще значи, че съм си свършила добре работата. ;)
Posted Image
Posted Image

#12 pepino

pepino

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 24 Мнения:

Публикувано: 31 October 2007 - 06:26

Здравейте, благодаря много за обясненията за Nero и записването на аудио файлове. Точно това правя, но дисковете не се четат от уредбата, а тя е по-старичка.
Преди месец правих такива дискове и всичко беше наред, а сега не се четат. Къде може да е грешката, моля отговорете.

#13 dixi

dixi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 292 Мнения:
  • Живущ в:София

Публикувано: 31 October 2007 - 07:55

Може да се е зацапала лещата на CD-то на уредбата.
Записвай само на качествени дискове, на най-ниска скорост.

#14 pepino

pepino

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 24 Мнения:

Публикувано: 01 November 2007 - 04:34

Здравейте, много благодаря - объркала съм скоростите.
Задължена съм Ви.

#15 pepino

pepino

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 24 Мнения:

Публикувано: 10 November 2007 - 14:40

:punish: Здравейте, нещо пак обърквам. Моля за помощ.
Когато записвам на R- диск, не запълвам цялото пространство, когато намеря това което искам да запиша допълнително, не се получава запис, а иска RD-диск, въпреки че има място.

Имам бегли спомени, че преди се е получавало докато се запълни диска. Къде е грешката?

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители