Jump to content

Споделяне на интернет от компютъра към рутера?


Препоръчан пост

Значи колеги положението е следното. Имам инрернет по кабел на който е вързана цялата домашна мрежа която включва 8 компютъра но се случва така, че в много критични моменти да останем без интернет. Имам комшия който се съгласи да му точа от нета в такива моменти но мога да го направя само аз понеже другите са много далеч от мен.

 

Та въпроса ми е как става номера през моя Wi-Fi приемник на компа да се канектна към рутера на комшията и след това през лан картата на моя комп да пусна нета в мрежата?

 

 

ПП. Какви ли не глупости изчетох днес и не успях да намеря точно това което ми трябва.

Link to comment
Сподели другаде

То че може - може, но НЯМА да ти помогнем, защото оправданието ти за крадене на чужд интернет е нелепо.

Съседа се съгласил да му точиш от интернета за 8-те твои компютъра - как ли пък не!

Link to comment
Сподели другаде

Оф да, седя и се чудя от кого да открадна нет. Мен ми е достатъчно, че плащам по 3лв. на месец и да тегля с 5000к. това е само бекъп вариант ако можете да помогнете добре ако не можете пишете си безмислените постове в темите с общи приказки ;)

Link to comment
Сподели другаде

Оф да, седя и се чудя от кого да открадна нет. Мен ми е достатъчно, че плащам по 3лв. на месец и да тегля с 5000к. това е само бекъп вариант ако можете да помогнете добре ако не можете пишете си безмислените постове в темите с общи приказки

Сигурен ли си, че не е краден? Защото аз имам подобна мрежа, изградена на едно място и съм наясно с настройките?
Link to comment
Сподели другаде

Какво доказателство ти трябва? Ще ти го дам. Мрежата е заключена от комшията, даде ми паса защото ми се цакна нета даже от неговия писах предните постове, днес ми оправиха нета и пак си пиша от моя но точно за тези моменти, които ми се случват в годината 3-4 пъти ми трябва такъв вариант. Погледнах вариантите които даде колегата по-горе но нямам свободно време за проба грешка за това ако някой знае сигурен и точен вариант нека каже. Компа ми който е най-близо до комшията е на XP.

Link to comment
Сподели другаде

Между безжичният мрежови адаптер и LAN-ката на компютъра можеш да направиш Bridge като избереш двете мрежови карти и дадеш десен бутон, а след това избереш Bridge Connections. Ще има връзка на компютъра, рутерът ще взима адреси по DHCP директно от рутера на комшията ти. При него ще се отчита като клиент рутерът в менюто в секцията "Скачени DHCP клиенти". Трябва да извадиш адреса на Bridge-а от DHCP pool-а на рутера или просто да го настроиш на по-горни адреси, които е малко вероятно да бъдат запълнени. Ако адресите са 192.168.1.1 до 192.168.1.192, то за да няма конфликти на адреси настрой адреса на Bridge-а на например 192.168.1.50, който адрес е малко вероятно да бъде запълнен.

Вторият вариант е да се използва Windows Internet Connection Sharing. За целта трябва да настроиш същият между двете карти, което можеш да намериш как се конфигурира в интернет. След това в разрешени портове на Windows Firewall трябва да отбележиш и DHCP услугата. Компютърът ще получава IP от рутера, а Windows ще раздава IP-та на това, що види закачено на LAN картата, включително и рутера. Тази конфигурация може да е малко проблемна, Windows ICS може да създаде определени проблеми и например да откаже да раздава адреси. Това са доста специфични ситуации, но е напълно възможно всичко да протече безпроблемно. Другият проблем при тази конфигурация е, че понякога DNS услугата може да падне, което изисква или release/renew IP или рестартиране на системата.

Обаче вторият вариант е необходим, ако смяташ да конфигурираш и някакви споделени директории, които да се достъпват от останалите компютри в мрежата на компютъра, който ще се използва като антена.

Лично аз ползвам вторият вариант, понеже имам споделени директории, които да достъпвам чрез другите компютри в мрежата на компютъра-рутер, ако просто искаш интернет то първата конфигурация ще свърши по-безпроблемно нещата.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Между безжичният мрежови адаптер и LAN-ката на компютъра можеш да направиш Bridge като избереш двете мрежови карти и дадеш десен бутон, а след това избереш Bridge Connections. Ще има връзка на компютъра, рутерът ще взима адреси по DHCP директно от рутера на комшията ти. При него ще се отчита като клиент рутерът в менюто в секцията "Скачени DHCP клиенти". Трябва да извадиш адреса на Bridge-а от DHCP pool-а на рутера или просто да го настроиш на по-горни адреси, които е малко вероятно да бъдат запълнени. Ако адресите са 192.168.1.1 до 192.168.1.192, то за да няма конфликти на адреси настрой адреса на Bridge-а на например 192.168.1.50, който адрес е малко вероятно да бъде запълнен.

Вторият вариант е да се използва Windows Internet Connection Sharing. За целта трябва да настроиш същият между двете карти, което можеш да намериш как се конфигурира в интернет. След това в разрешени портове на Windows Firewall трябва да отбележиш и DHCP услугата. Компютърът ще получава IP от рутера, а Windows ще раздава IP-та на това, що види закачено на LAN картата, включително и рутера. Тази конфигурация може да е малко проблемна, Windows ICS може да създаде определени проблеми и например да откаже да раздава адреси. Това са доста специфични ситуации, но е напълно възможно всичко да протече безпроблемно. Другият проблем при тази конфигурация е, че понякога DNS услугата може да падне, което изисква или release/renew IP или рестартиране на системата.

Обаче вторият вариант е необходим, ако смяташ да конфигурираш и някакви споделени директории, които да се достъпват от останалите компютри в мрежата на компютъра, който ще се използва като антена.

Лично аз ползвам вторият вариант, понеже имам споделени директории, които да достъпвам чрез другите компютри в мрежата на компютъра-рутер, ако просто искаш интернет то първата конфигурация ще свърши по-безпроблемно нещата.

Здравейте :) Интересува ме,какво  IP трябва да се зададе на LAN картата след бридж-а? Автоматично или......? Много ще съм благодарен ,ако ми отговорите,защото ми е голям проблем :(

Link to comment
Сподели другаде

Автоматично приемане на IP чрез DHCP. По-горе е написано. Задължително се изважда Bridge-а към края на range-а на IP-тата по DHCP, за да няма конфликти.

Link to comment
Сподели другаде

Автоматично приемане на IP чрез DHCP. По-горе е написано. Задължително се изважда Bridge-а към края на range-а на IP-тата по DHCP, за да няма конфликти.

 

"Задължително се изважда Bridge-а към края на range-а на IP-тата по DHCP, за да няма конфликти.'" Много се извинявам,но бихте ли обяснили по-подробно,какво е това.Предварително Ви БЛАГОДАРЯ!!!

Link to comment
Сподели другаде

Ми цъкаш с десен бутон на Network Bridge иконката, даваш Properties и от там настройваш IP адреса на някой по-горен, ако например твоят компютър е 192.168.1.3, настройваш IP-то на Bridge-а на 192.168.1.35, за да не може устройство да се опита да използва този адрес и да се получава конфликт.

послепис - ТУК има картинки как става.

Link to comment
Сподели другаде

Ми цъкаш с десен бутон на Network Bridge иконката, даваш Properties и от там настройваш IP адреса на някой по-горен, ако например твоят компютър е 192.168.1.3, настройваш IP-то на Bridge-а на 192.168.1.35, за да не може устройство да се опита да използва този адрес и да се получава конфликт.

послепис - ТУК има картинки как става

Благодаря  :)

 

Link to comment
Сподели другаде

Значи аз от lan картата на стационарния комп ще захраня wan-a на рутера.Нали става да вържа лаптопа на lan порта на рутера за да направя настройките му?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...