Jump to content

Препоръчан пост

здравейте нов съм във форума и ве моля за малко помощ.

 

лаптопа ми е леново г555. отворих го за да почистя вентилатора. за да го почистя по добре откачих буксичката на вентилатора, направих почистването, и след това като пуснах лаптопа останових че перката не се жклучжа на нормални обороти. вообще не се върти, като достигне определена температура перката се включва на високи обороти и пак спира. и пак се повтаря сашата процедура. ако някои знае от какво е да помага, дали не сам развалил вентилатора?

 

поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

завърта на високи обороти при температура около 52 градуса, след като смъкне до 39 пак се изключва. и това се повтаря през 3 - 4 мин.

да попитам също перката не трябва ли да се върти постоянно на ниски обороти докато достигне до висока температура и след това да се вкл. на високи обороти.

Link to comment
Сподели другаде

В BIOS има опции за контрол на вентилатора на процесора. И да при ниска температура вентилатора трябва да върти на ниски обороти. Ето тук има видео. Какъв е BIOS-а? Редактиран от dan40o
Link to comment
Сподели другаде

Какъв е BIOS-а? Сигурни ли сте, че сте свързали вентилатора към правилния извод на дънното? Колко пинов е конектора на дъното?

Може ли една снимка от HWMonitor

Редактиран от dan40o
Link to comment
Сподели другаде

Съжалявам за забавянето имах работа.

тхр1 показва 0

това проблем ли е?

Няма нужда от притеснение. Колкото до вентилатора. Пробвайте да го включите в другите изходи за вентилатор. И вижте как е положението. Можете да смажете вентилатора, махнете лепенката, отворете капачето, капнете 1 капка масло(машинно,моторно) завъртете на ръка, сложете капачето, залепете лепенката.

Редактиран от dan40o
Link to comment
Сподели другаде

Според мен си рестартирай BIOS-a от дънната платка (ако начин) или го рестартирай от BIOS менюто!

И аз имах такъв проблем със охлаждането на видео картата при моя компютър, но като рестартирах BIOS-a се оправи!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...