Прехвърляне към съдържание

Снимка

Всичко за eBay

• Please log in to reply
577 отговора по тази тема

#61 TonyS

TonyS

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 Мнения:

Публикувано: 15 August 2007 - 15:35

Значи единственото което ти трябва е банкова сметка в Сащ. Мисля че има начини да си отвориш американска сметка без да си американски resident и без има6 американски адрес но и това трябва да се проучи :).

Благодаря ти ,че се зае да провериш въпроса.На мен ще ми е ужасно трудно.Остана ли ти време да провериш имам ли някакъв шанс да продавам от BG?
Много ще съм ти благодарна.

#62 kokowoz

kokowoz

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 Мнения:

Публикувано: 16 August 2007 - 16:35

Моля за малко помощ.
При една покупка от моя страна допуснах грешка - поръчах един и същ продук 2 пъти и сега незнам от къде да откажа единия. Ако някой може да ми помогне със съвет.
Предварително балгодаря.

#63 Vankata

Vankata

Lost in the darkness

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 638 Мнения:
  • Живущ в:Асеновград
  • Интереси:компютри и баскетбол.

Публикувано: 16 August 2007 - 17:32

Моля за малко помощ.
При една покупка от моя страна допуснах грешка - поръчах един и същ продук 2 пъти и сега незнам от къде да откажа единия. Ако някой може да ми помогне със съвет.
Предварително балгодаря.

Защо не пробваш да пратиш емайл или нещо такова на този сайт от който си ги поръчал, и да им каже
Не може ли да се свържеш по някакъв начин с екипа на този сайт (по-телефона, емайла или там каквото са оставили за връска с тях) и да им обесниш, че си направил грешка и вместо едина бройка от този продукт си поръчал две, и ако може да ти донесат само едната. Нещо такова.
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#64 kokowoz

kokowoz

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2 Мнения:

Публикувано: 16 August 2007 - 19:53

Защо не пробваш да пратиш емайл или нещо такова на този сайт от който си ги поръчал, и да им каже
Не може ли да се свържеш по някакъв начин с екипа на този сайт (по-телефона, емайла или там каквото са оставили за връска с тях) и да им обесниш, че си направил грешка и вместо едина бройка от този продукт си поръчал две, и ако може да ти донесат само едната. Нещо такова.

Да, това го направих веднага след като разбрах за грешката си. Сега чакам отговор от тяхна страна. Имах в предвид, че може да има някакъв начин(за който не съм запознат), чрез който да анулирам едната поръчка.

#65 dmp_us

dmp_us

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 26 Мнения:
  • Живущ в:BG

Публикувано: 18 August 2007 - 06:53

..

#66 TORERO

TORERO

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 Мнения:
  • Живущ в:Madrid

Публикувано: 27 August 2007 - 22:10

Здравейте! Изчетох цялата тема и най после се реших да се регистрирам в ebay.es защото ми хареса един куад.До тук добре,но трябваше да се регистрирам и в paypal защото продавачът държеше да му се плати така.Магазинът му е стабилен и оперира от 3 години има над 1880 продажби и 98.7 % позитивен.В него нямам съмнения.Проблемът ми е в пайпал доколко има сигурност.Все пак си даваш кредитна карта,обяснява ти че ще ти дръпне от нея за проба 1.50 евро ще ти даде код който после трябва да им го пратиш за потвърждение на сметката и ти връщат парите.Един приятел разбираш обаче ме наплаши че съществуват фалшиви копия на страницата на пайпал която много трудно се разбира и е възможно да попадна на такава.По този начин директно си давам номерата на някой и ела вълчо яж ме.Съмнението ми е че после регистрирах жена ми и и поискаха номерата на банковата сметка а не номер на кредитна карта.Процедурата беше същата с потвърждение чрез е маил.Нормално ли е?Какво да правя,да затворя ли банковите сметки?Благодаря ви предварително.

#67 dmp_us

dmp_us

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 26 Мнения:

Публикувано: 05 September 2007 - 10:13

Здравейте! Изчетох цялата тема и най после се реших да се регистрирам в ebay.es защото ми хареса един куад.До тук добре,но трябваше да се регистрирам и в paypal защото продавачът държеше да му се плати така.Магазинът му е стабилен и оперира от 3 години има над 1880 продажби и 98.7 % позитивен.В него нямам съмнения.Проблемът ми е в пайпал доколко има сигурност.Все пак си даваш кредитна карта,обяснява ти че ще ти дръпне от нея за проба 1.50 евро ще ти даде код който после трябва да им го пратиш за потвърждение на сметката и ти връщат парите.Един приятел разбираш обаче ме наплаши че съществуват фалшиви копия на страницата на пайпал която много трудно се разбира и е възможно да попадна на такава.По този начин директно си давам номерата на някой и ела вълчо яж ме.Съмнението ми е че после регистрирах жена ми и и поискаха номерата на банковата сметка а не номер на кредитна карта.Процедурата беше същата с потвърждение чрез е маил.Нормално ли е?Какво да правя,да затворя ли банковите сметки?Благодаря ви предварително.

здравей,

Първо, 98,7% за 1880 фиидбака общо, е доста нисък фиидбак. грубо всичко над 99.7 е ок. Освен процента гледаи последните негативни феедбаци оставени за последните месеци. Много по трудно е да оставиш негативен фиидбак защото е почти сигурно че ще получиш същия отговор, и ако въпреки това си готов да жертваш собствения си рейтинг значи наистина има причина.
Второ, paypal.com е много серозно построен вебсайт с исклучително сериозни мерки за сигурност като SSL, encryption и прочие.. Когато влезнеш в "paypal.com" няма начин да си влезнал в друг уебсайт освен ако не кликнеш на спам емаил получен по по6тата ти под името да кажем "поради мерки за сигурност сме сменили паролата ви, молиа кликнете тук за да упдейтнете персоналната си информация" Това вече е сигурна измама, но ще видиш първо липсата на SSL (Secure Sockets Layer), или просто в долниа ляв ъгъл на броъзъра ти ще видиш съвсем различен ъебсайт като "paypal.ru.com" или нещо подобно. Именно paypal е този посредник който се явява в защита на тжоите пари при евентуална измама от продавача. Както epay.bg добива доверие у хората в БГ, така и paypal е една от най доверените системи/уебсайт за електронно разплащане в USA. Ако си нов ebayer винаги пращай емаил на продавача преди да платиш, ако получиш бръз отговор, това е пурви признак че продавачът е сериозен и второ ще си сигурен че тои пращта стоките си до БГ и дали продава на хора с 0 феедбак.
Успех и Късмет в морето от стоки наречено eBay :).

#68 Sikozu

Sikozu

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 Мнения:
  • Живущ в:София
  • Интереси:НЛП, Маркетинг, Книги, Sci-fi, Екстремни спортове, Шах...

Публикувано: 06 September 2007 - 00:51

Аз също се регистрирах специално заради тази тема. Много ми помогна, като се има предвид, че в момента се чудя как да започна да ползвам ebay(.it .de .co.uk)

Първо ще дам няколко пояснения на коментари. Visa Electron от България не може да се ползва за интернет плащания. Това ми го казаха преди няколко месеца от ДЗИ, когато си правех карта. ...а 4-ри цифреия код при Visa Classic e 3 цифрен ;) но тя пък е само в USD. В крайна сметка мисля да си извадя един MasterCard в евро.

Да видим какво разбрах:
При положение, че ще съм купувач, най-добре да си направя сметка в paypal, която всъщност представлява следното нещо - paypal имат достъп до сметката ми и плащат директно от нея когато купя нещо от ebay със paypal плащане. И ако стане гаф като примерно да не получа стоката или пък получа нещо друго те ми връщат парите(до 500$). Това напълно ме урежда.
Наддаването.. значи при наддаване пиша максималната сума, която съм готов да платя и ако примерно последния бид е 100евро, а аз съм посочил 300евро, на практика моя bid става 110 евро(примерно), а не 300 така ли? И после някой ако сложи 130, ebay автоматично наддава от мое име и моя бид става 140? И така до 300 евентуално.
И нещо свързано с долопосочените въпроси. Ако купя нещо и се разбера с продавача да напише цена на пратката до 50 евро, няма да плащам мито(ако има), но пък може митничарите да ми отворят пратката и да я конфискуват/"загубят"/омитят?

Сега почвам с въпросите.
1. След като вече сме в ЕС има ли мито за стоките от Германия, Италия ... etc - страните членки? В частност ме интересуват компютри, лаптопи, телевизори, уредби..
2. Това е което ме интересува най-много - Как става доставката? Някой каза, че DHL взимали много скъпо. А какво ще рече обикновена поща като ще получавам PC, Notebook или Plasma TV?
И как да обясня на продавача, че искам пратката по обикновена поща или той като спец ще знае?
Та в общи линии това ме интересува, защото не видях ясни отговори в темата - данъци и shipment methods?

..::Поздрави::..
Don't walk behind me;
I may not lead.
Don't walk in front of me;
I may not follow.
Walk beside me that we may be as one.

Ute

#69 dmp_us

dmp_us

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 26 Мнения:

Публикувано: 09 September 2007 - 14:44

Visa Electron може да се ползва за интернет плащания без абсолутно никакви проблеми. Аз лично съм, тествал виза електрон през моят webstore в който ползвaм paypal gateway система за разплащане. Незнам какво има6 предвид под цифрен код, но всички кредит/дебит карти visa, mastercard, discover имат 3сифрен код отзад на картата, AMEX има 4цифрен и е отпред. Paypal няма да ти върнат пари токутъй, първо ти подаваш оплакване, после се започва разследване, можеш да дадеш оплакване за дадена стока купена от ebay с paypal само веднъш (никога не си я получил, стоката е счупена, дефектна, не съвпада с това което е било описано). ако се докаже твоето оплакване тогава ти връщат парите. Обикновено едно разследване през paypalотнема 1 до 3 месеца, освен ако продавача не е наказан от ибей (suspended account), тогава ти връщат парите до 48 часа.
Специално за електроника, продавача няма да се навие да пише дадена стока 50 евро ако е 300евро, защтото при дадена загуба после тои ще е прецакания.. В item description ще намериш всичката ионформация която те интересува: транспортни разходи, метод на изпращане, return policy и т.н. всички тези неща продавача е длъжен да ги напише в листинга си. Ако не, му пращаш конкретен въпрос но през ебей за да ги имаш като доказателство при евентуален complain.

#70 Kobrata

Kobrata

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 3 Мнения:

Публикувано: 12 September 2007 - 13:55

Имам проблем при регистрирането в ebay.co.uk.След като дам регистрация и попълна формуляра с име, адрес, потрб. име и т.н.
натискам continue и ми излиза този надпис:
Input Error
One of the parameters received was invalid for this function. This probably means that your browser had problems with the form or you invoked the function incorrectly. Please go back and try again. If you're using an old bookmark, you may need to rebookmark it due to recent changes to protect your privacy. We are aware of the problem and are working tirelessly to resolve it as quickly as possible. :crosseyes1:
Някакви предложения от какво може да се е получава така?

#71 gvg

gvg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4 Мнения:

Публикувано: 21 September 2007 - 14:19

Аз също се регистрирах специално заради тази тема. Много ми помогна, като се има предвид, че в момента се чудя как да започна да ползвам ebay(.it .de .co.uk)

Първо ще дам няколко пояснения на коментари. Visa Electron от България не може да се ползва за интернет плащания. Това ми го казаха преди няколко месеца от ДЗИ, когато си правех карта. ...а 4-ри цифреия код при Visa Classic e 3 цифрен ;) но тя пък е само в USD. В крайна сметка мисля да си извадя един MasterCard в евро.

Да видим какво разбрах:
При положение, че ще съм купувач, най-добре да си направя сметка в paypal, която всъщност представлява следното нещо - paypal имат достъп до сметката ми и плащат директно от нея когато купя нещо от ebay със paypal плащане. И ако стане гаф като примерно да не получа стоката или пък получа нещо друго те ми връщат парите(до 500$). Това напълно ме урежда.
Наддаването.. значи при наддаване пиша максималната сума, която съм готов да платя и ако примерно последния бид е 100евро, а аз съм посочил 300евро, на практика моя bid става 110 евро(примерно), а не 300 така ли? И после някой ако сложи 130, ebay автоматично наддава от мое име и моя бид става 140? И така до 300 евентуално.
И нещо свързано с долопосочените въпроси. Ако купя нещо и се разбера с продавача да напише цена на пратката до 50 евро, няма да плащам мито(ако има), но пък може митничарите да ми отворят пратката и да я конфискуват/"загубят"/омитят?

Сега почвам с въпросите.
1. След като вече сме в ЕС има ли мито за стоките от Германия, Италия ... etc - страните членки? В частност ме интересуват компютри, лаптопи, телевизори, уредби..
2. Това е което ме интересува най-много - Как става доставката? Някой каза, че DHL взимали много скъпо. А какво ще рече обикновена поща като ще получавам PC, Notebook или Plasma TV?
И как да обясня на продавача, че искам пратката по обикновена поща или той като спец ще знае?
Та в общи линии това ме интересува, защото не видях ясни отговори в темата - данъци и shipment methods?

..::Поздрави::..

1.Няма Мито и ДДС за сраните членки на ЕС.
2. Доставката не зависи нито от eBay, нито от PayPal, а само и единствено от продавача/изпращача/, който е обикновено физическо лице, т.е. необходимо е да се свържеш с него и да уточните какъв вид поща ще се използва /обикновена, въздушна, експресна/ и т.н.

#72 spasimir

spasimir

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 Мнения:

Публикувано: 21 September 2007 - 15:12

Здравей dmp_us искам да те попитам за6то не мога да се регистрирам в този саит които ни даде да пишем/http://edepot-bg.com/

#73 lpa

lpa

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 291 Мнения:
  • Живущ в:България
  • Интереси:кино<br />музика<br />футбол

Публикувано: 21 September 2007 - 20:22

1.Няма Мито и ДДС за сраните членки на ЕС.
2. Доставката не зависи нито от eBay, нито от PayPal, а само и единствено от продавача/изпращача/, който е обикновено физическо лице, т.е. необходимо е да се свържеш с него и да уточните какъв вид поща ще се използва /обикновена, въздушна, експресна/ и т.н.

За жалост нараства тенденцията ибей да се превръща просто в един огромен електронен магазин. Все по рядко могат да се намират евтини неща, постнати от физически лица. За сметка се увеличава броя на интернет магазините в ибей, които залагат главно на "buy it now", което малко разваля идеята.

#74 dmp_us

dmp_us

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 26 Мнения:

Публикувано: 21 September 2007 - 22:59

Здравей dmp_us искам да те попитам за6то не мога да се регистрирам в този саит които ни даде да пишем/http://edepot-bg.com/

www.EDEPOT-BG.com търпи промени, които не позволяват нормална функционалност в същото време. Работим по въпроса, и скоро ще имаме работещи е-магазини, и други много полезни услуги (включително полезна информация и функции относно eBay). Ако имате конкретни въпроси или желания свързани с е-търговия или eBay можете да ги постнете тук, или ако искате бръз отговор ми пишете на скайп: "krikozavur" или icq: 99-496-148.
Ще се радвам да помогна с каквото мога :).

dmp_us

За жалост нараства тенденцията ибей да се превръща просто в един огромен електронен магазин. Все по рядко могат да се намират евтини неща, постнати от физически лица. За сметка се увеличава броя на интернет магазините в ибей, които залагат главно на "buy it now", което малко разваля идеята.

Аз не съм съгласен с теб :). Ще се аргументирам малко по-късно :)..

dmp_us

#75 lpa

lpa

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 291 Мнения:
  • Живущ в:България
  • Интереси:кино<br />музика<br />футбол

Публикувано: 22 September 2007 - 00:25

Ползвам главно ebay.com и мога да те уверя, че нещата не са както преди 3-4 години.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители