Jump to content

Препоръчан пост

Проблема ми е следния,на стария ми компютър като включа микрофона и като говоря на него се чува и на колонките,а на новия пак си работи мога да говоря на скаипа но не се чува на колонките,как мога да го накарам да се чува на колонките.

OS e XP SP3

Аудио картата е

 

Sound Cards

ATI Function Driver for High Definition Audio - ATI AA01

Realtek High Definition Audio

Bluetooth AV/HS Audio

 

Playback Devices

Realtek HD Audio Input

Bluetooth AV/HS Audio

 

Recording Devices

Realtek HD Audio output

ATI HD Audio rear output

 

аудио картата я видях от програмата Speccy и забелязах че ми излиза блутота и ATI такава е видео картата но на нея няма входове за тонколонки има само VGA,DVI и HDMI,нормално ли е да ми излизат и те.

Link to comment
Сподели другаде

Това е в настройките на sound mixer-а, избери в настройките на възпроизвеждане микрофона ти да НЕ е заглушен(mute) и всичко, което кажеш в микрофона, ще се чува на колоните, макар че ми се вижда леко безсмислено.
Link to comment
Сподели другаде

Избери Realtek аудиото като карта по подразбиране и за записване, и за възпроизвеждане и сложи отметка да ползва само устройства по подразбиране и провери дали в настройките за възпроизвеждане, микрофона не му е дадено Без звук/Mute.

Под WindowsXP това за микрофона е скрито и трябва да се избере Опции->Свойства, отметка на Микрофон и ОК.

Link to comment
Сподели другаде

От къде да направя тези настроики,качвам снимка да видиш какви възможности има аудиокартата

Цъкни на стрелкичките в раздела Playback и потърси настройка за микрофона. Принципно говорех за Windows Sound контрола, но и от панела на софтуера на картата става.

Link to comment
Сподели другаде

http://flamesplace.com/images/Sound/playback.jpg

Махни отметката oт Mute на микрофона. За да може да видиш контролата за микрофона при playback-опции->свойства, тикче на микрофон->OK

Бих ти помогнал и със SoundMax контрол панела, но в момента съм на Linux, нямам на разположение компютър с Реалтек аудио карта и не мога да намеря подходяща картинка, a и изгледа/интерфейса контрол панела на софтуера на аудиокартата варира спрямо версиите и т.н..

Link to comment
Сподели другаде

Държа само да кажа, че по принцип идеята на гласовата комуникация е потребителя да не си чува собствения глас от своите тонколони. Т.е. отметката на Mute за микрофона трябва да е поставена.
Link to comment
Сподели другаде

Държа само да кажа, че по принцип идеята на гласовата комуникация е потребителя да не си чува собствения глас от своите тонколони. Т.е. отметката на Mute за микрофона трябва да е поставена.

Да, но човекът иска да чува гласа си от колоните, докато говори в микрофона. Не знам причината, по която го иска, това е изцяло негова работа.

Link to comment
Сподели другаде

по принцип искам да правя поздрави от микрофона защото на едно купонче ще съм DJ и затова искам да се чува от колоните.

playback няма опция за микрофон имам я на record има два mix volume и stereo mix.

А за SoundMax от там мога да го пусна защото стария ми компютър беше с такъв драивер но на тази аудио карта може ли да го инсталирам

Link to comment
Сподели другаде

Човеко, от толкова време ти обяснявам, за да можеш да извадиш микрофон в sound control-а на WindowsXP в настройките за възпроизвеждане, трябва да кликнеш на иконката, сивичката с говорителчето, oнази до часовника двукратно, което ще ти извади Sound Control-а на Windows и след това кликаш на меню options на прозореца, отидваш на properties, избираш output и след това долу, къде се вадят допълнителните контроли да дадеш тикче на микрофон и даваш ОК, след това контролата ще ти е активна/видима в Sound Control-a на Windows.По подразбиране е скрита и трябва да я извадиш.

За това не ти трябва външен софтуер, не ти трябва SoundMax контрол панела, единствено трябва да имаш коректно инсталиран драйвер, който ти очевидно имаш. Та потърси контролата в Sound Control-а на WindowsXP, следвайки стъпките по-горе и това е.

Link to comment
Сподели другаде

Това определено е някаква заигравка с драйверите, деинсталирай ги, рестартирай и ги инсталирай наново. Имах щайги с Windows98, които за аудиото си имаха подобни опции. Провери в софтуера на звуковата карта как седи положението, дали нещо не е спряно и т.н

Честно казано, нямам софтуера на звуковата карта пред мен и ми е много трудно да предположа какви точно опции има конкретно при теб.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...