Jump to content

проблем с ъпдейтнати драйвери


Препоръчан пост

имам проблем с ХР... направих ъпдейти на драйверите ми... всичко беше наред компютара стана по бърз и така нататък но имаше проблем с лан драйвера и реших да system restorе-на windows върнах компютара 1 ден назад... след restore нали се рестартира компютара за да запази проблемите... всичко зарежда както трябва но точно преди да ми покаже декстопа компютара се рестартира наново пак зарежда и пак рестартира... какъв може да е проблема и има ли как да го отстраня?
Link to comment
Сподели другаде

А под Save Mode можеш ли да заредиш.Преди да се рестне вижда ли се някакъв син екран или нищо.Ако пък зареди под Save Mode виж дали имаш Last Known Good Configuration избери да зареди windows-а от там.
Link to comment
Сподели другаде

А за напред: по-добре първо да прочетеш статията за "сините екрани"

http://forums.softvi...BD%D0%B8-bsods/

....за изключването на "автоматичния рестарт"...тогава ще се появи синия екран, което пак значи "проблем",но пише от какво може да е (номер на грешка....)

Link to comment
Сподели другаде

А под Save Mode можеш ли да заредиш.Преди да се рестне вижда ли се някакъв син екран или нищо.Ако пък зареди под Save Mode виж дали имаш Last Known Good Configuration избери да зареди windows-а от там.

 

така значи не ми зарежда син екран... зарежда лентата на windows и става черен екрана.. седи черен екран 10 секунди и се рестартира ... под сейф мод влиза имам и Last Known Good Configuration натискам го възтановява настройките рестартира се и пак не може да влезе...

 

 

по принцип преинсталацията не ми е много голямо решение... по възможност тя да остане за краен случай... :)

Link to comment
Сподели другаде

Какъв беше проблема със лан драйвера че се е наложило да ползваш възстановяване на системата.Пробвай отново да влезеш под Save Mode, избери го и изчакай да се зареди. Върви и спри автоматичният рестарт.
Link to comment
Сподели другаде

а как се спира точно този рестарт... не бих казал че разбирам много много... а иначе пробвах пак да го пусна и ми изписа че някакви настройки в диск C: трябва да се променят... но си нямам на представа нито кои нито как :)

 

така направих настройките от този линк за синия екран... нямаше никакви отметки в нстройките даже и за автоматичния рестарт нямаше отметка ... направих отметките както трябваше преди да ми зареди windows ми изписа да вляза чрез най добрите ми последни настройки на компютара... обаче пак се рестартира самичък ...

 

така успях да вляза най-после нормално в компютара обаче възниква пак старият проблем... всичко е нормално така като гледам звук картина и така нататък но нямам мрежова връзка.. в смисал не мога да се свържа към безжичния си интернет... имате ли си на представа как да стане това?

Link to comment
Сподели другаде

Старт меню/ десен бутон на компютър / свойства / допълнителни системни настройки/ след това

 

http://prikachi.com/images/451/4450451p.jpg

http://prikachi.com/images/439/4450439B.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Във линка който е дал novgradski си го пише как се спира автоматичният рестарт.Като се махне отметката:

http://bezplatno.info/upload/images/rgh1330249848x.jpg

 

Ще можеш ли да ни покажеш какво точно ти изписва за настройките, ако можеш да е шот.

Link to comment
Сподели другаде

вече това го оправих стартира нормално... но нямам връзка с интернет... в смисал мисля че трябва да има 2 компютарчета в ленатата на задачите но не се показва нищо ... :) според мен трябва да направя нова връзка но не знам каква... интересното е че имам рутер свързан към компютара... на лаптопа хващам интернет от рутера но на компютара не става..
Link to comment
Сподели другаде

Щом ти ги няма компютърчетата значи че нямаш драйвр за лан картата. Щом си зад рутер не ти трябват никакви настройки, просто си сложи драйвера. Погледни във Device Menager дали имаш жълт въпросителен.

 

Между другото, как точно се оправи проблема?

Link to comment
Сподели другаде

ами успях да върна настройките след като съм обновил драйверите... и явно нещо този драйвер прави проблем... а въпроса е че нямам драйвери за компютара... имате ли идея от къде мога да си изтегля пробвал съм да тегля преди но никога не са подходящи и така нататък...
Link to comment
Сподели другаде

Десен бутон на моя компютър => Menage =>Device Menage => Network Adapters. Двоен клик върху мрежовата ти карта раздела Details. От падащото меню избери Hardware ids.Копирай най горният ред и го постави във следващия си коментар.

 

http://bezplatno.info/upload/images/jdv1330253882o.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...