Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с картината на екрана

екран компютър цвят гаден монитор

• Моля, влезте, за да отговорите
7 отговора по тази тема

#1 vilkata100

vilkata100

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 17 Мнения:

Публикувано: 19 November 2011 - 20:47

Имам един проблем с компютъра ми, или по-точно компютъра на брат ми. Той е малко старичък и е с малко по слаба карта, но му вървят игри като CS и NFS 3, но след като го взехме в порядъка на няколко месеца(около 6-7 а и повече) той стоя в ъгъла и не сме го включвали,поради липсата на клавиатура.По-това време аз реших,че когато го включим ще бъде по-бърз и му сложих RAM памет, която не ставаше на моя компютър.След като намерихме клавиатура и го пуснахме с всички необходими компоненти той започна, но 1.След като го включим трябва да изчакаме поне 10-20 минути за да може да включим някоя папка и тя да се пусне за 2 секунди.Преди това като активираш нещо,то се пуска след 1-2 и дори повече минути, но след това няма никакви проблеми и 2.Когато го пускаме и когато зарежда Windows компютъра се включва и цветът на екрана е съвсем нормален, но когато зареди екрана става по различен като все едно посивява леко. Примерно старта става сив и се забелязва леко зелено и така става и с другите икони.Така е и с другите икони. Нещо не е наред и искам да знам дали да го държа още или да отива за коша и само да си взема това, което ми трябва.

Прилагам снимки и съжалявам за качеството,но просто нямаше как да снимам екрана от компа защото няма нет.
Мерси предварително ;) :)

Прикрепен(и) файл(ове)

#2 panevdd

panevdd

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2871 Мнения:
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Икономика, Информационни технологии, Пчеларство

Публикувано: 19 November 2011 - 21:02

Прилича на проблем с видеокартата. В Safe Mode има ли ги тези дефекти?
Публикувано изображение Публикувано изображение
Не съществува такова нещо като абсолютна обективност. Затова ползвам Google, Wikipedia, търсачката на форума, чета някои съвети и правилата на форума.

#3 Leo Kolev

Leo Kolev

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 52 Мнения:

Публикувано: 19 November 2011 - 22:00

Преди време разполагах със старичък компютър ако оправиш едно нещо друго се разваля..моя съвет е недей да влагаш време и нерви в тoзи компютър.успех

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 20690 Мнения:
  • Живущ в:Rapture (Русе)

Публикувано: 19 November 2011 - 22:30

Преди време разполагах със старичък компютър ако оправиш едно нещо друго се разваля..моя съвет е недей да влагаш време и нерви в тoзи компютър.успех

И това означава, че няма нужда да се разбере къде е проблемът?

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#5 vilkata100

vilkata100

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 17 Мнения:

Публикувано: 20 November 2011 - 16:00

ами всъщност в Safe Mode не е така а е съвсем нормално ........ :X

#6 panevdd

panevdd

Потребител

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2871 Мнения:
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Икономика, Информационни технологии, Пчеларство

Публикувано: 20 November 2011 - 18:25

Опитай да преинсталираш драйверите за дъното и видео картата.
Публикувано изображение Публикувано изображение
Не съществува такова нещо като абсолютна обективност. Затова ползвам Google, Wikipedia, търсачката на форума, чета някои съвети и правилата на форума.

#7 vilkata100

vilkata100

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 17 Мнения:

Публикувано: 21 November 2011 - 16:12

еми да, стана екрана се оправи и вече мисли доста по бързо, но да върна ли RAM паметта която сложих преди или не>?<

#8 novgradski

novgradski

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 127 Мнения:

Публикувано: 21 November 2011 - 17:26

...повече RAM -по-добре...стига да е годна и от същия вид(...и MHz -те да са съобразени)..пробвай...

Други теми с тагове екран, компютър, цвят, гаден, монитор

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители