Jump to content

Записваща програма ?


Препоръчан пост

Търся записваща програма за мп3 дискове но искам да ми ги записва по реда по който аз съм наредил а не по азбучен ред моля помогнете.
Link to comment
Сподели другаде

ImgBurn записва файловете физически на носителя в поредността, в която си посочил, но когато се записват компютърни формати (т.е. създава се диск за компютър), се използват съответните файлови системи. Информацията за файловете в тези файлови системи е винаги в азбучен ред и затова те винаги се показват в такъв, независимо физически в каква последователност за записани на носителя.

Иначе казано: няма такова животно.

Link to comment
Сподели другаде

Търся записваща програма за мп3 дискове но искам да ми ги записва по реда по който аз съм наредил а не по азбучен ред моля помогнете.

Ако ги номерираш с цифри в заглавието пред автор и изпълнение?

Link to comment
Сподели другаде

аз попринцип искам за колата защото като зашиша 200 песни и не искам да ми се редуват парво само с буквата а после б и така нататака ама явно нема такива програми а пък номерирането мн трудуемко ми се струва :bored:
Link to comment
Сподели другаде

Тук ще направя леко отклонение и ще кажа, че това си зависи от производителите на плеъри (в случая за автомобили). Ако даден автор на такъв плеър прецени, може да си направи софтуера достатъчно гъвкав, за да може потребителят да има свободата да избира как да си слуша песните. Всички аудио формати разполагат с етикети, в които се попълва информация за име на песен, изпълнител, албум, година, жанр и т.н. Всеки уважаващ себе си плеър чете тези етикети и може да сортира заредените песни по определен начин. Т.е. могат да се сортират/подредят по папки и имена на файловете или по изпълнител, или по година, или по жанр и т.н. Е, това зависи дали етикетите са попълнени както трябва. Също така плеърите си поддържат и различни формати за плейлисти - т.е. списъци с песни в определна последователност. Простичко би било един хардуерен плеър да поддържа такива плейлисти, за да не се налага потребителят да преименува самите файлове, а просто да си изготви плейлист в любимия си софтуерен плеър (Winamp, AIMP, foobar2000 и т.н.) и директно да го метне на диска заедно с песните и всичко да е наред.

За нещастие хардуерните плеъри (за автомобили и стационани CD/DVD/Blu-ray) никога не са били гъвкави и функционалността им за възпроизвеждане на MP3 обикновено се свежда до абсолютно базови възможности - колкото да не е без хич. Нищо ново де, те и откъм качествен хардуер не се стараят, а бълват посредствени боклуци. Все пак печалбите са по-важни от потребителите. :)

Link to comment
Сподели другаде

аз попринцип искам за колата защото като зашиша 200 песни и не искам да ми се редуват парво само с буквата а после б и така нататака ама явно нема такива програми а пък номерирането мн трудуемко ми се струва :bored:

 

1. Копирай си песните в отделна папка, ще я наречем TEST

2. Изтегли Portable Bulk Rename Utility

3. Разархивирай и в зависимост от това дали си с 32 или 64 битова операционна система стартирай в съответната папка Bulk Rename Utility.exe

4. В прозореца на програмата, горе в ляво избери папка TEST, веднага в средата на екрана ще се появят mp3-ките по азбучен ред.

5. В прозореца с mp3-ките подреди с драгване (влачене) песните по реда, в който желаеш да ги слушаш, като първата е най-горе, последната е най-долу.

6. От менюто, най-горе в ляво Action избираш Select All

7. Настройките в долния панел трябва да са следните

post-16842-0-77678700-1317386330_thumb.png

Интересуват ни тези в дясно - Numbering

Трябва да промениш следните:

Mode - Prefix

Start - 1

Pad - 3

Sep. - [слагаш точка или долна черта]

Накрая ще изглежда така

post-16842-0-85376900-1317386342_thumb.png

 

8. Натискаш Rename

и си готов с подредбата.

 

 

Важно: Ако във всяка една mp3-ка има на Properties - Summary нанесени имена на автор и песен е възможно при стартитране с WinAmp да не се изпишат цифрите от това преименуване, което направихме, НО последователността ще се запази.

Редактиран от mazarin
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...