Jump to content

Прехвърляне на поща и контакти....


Препоръчан пост

Проблема едва ли е в Gmail, както писах, при мен се получи.

Преди около година имах същият проблем, само че от АБВ към Gmail. В крайна сметка така и не можах да свикна с gmail и не го ползвах.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 47
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Преди около година имах същият проблем, само че от АБВ към Gmail. В крайна сметка така и не можах да свикна с gmail и не го ползвах.

До сега съм ползвал само Gmail. Не, че пощата ми е жизненоважна и я ползвам ежедневно, но предлага услуги които другите (Yahoo, abv) не предлагат или са платени.

Link to comment
Сподели другаде

Премерих се, че не мога да прехвърля пощата от Yahoo към Gmail, защото намерих в упътване, че това е възможно само ако дадения клиент поддържа POP3. При Yahoo това е платена услуга.

 

Сега към друг проблем - не ми се създава нова тема, затова ще напиша тук. Ако модераторите решат, да я преместят в подходяща.

Оплакват ми се колеги от БГ, че не получават пощата, която съм им изпратил от Gmail. Става дума за адрес, който е фирмен - име@име на фирмата.com. Лошото е, че и други и-мейл клиенти от БГ не я получават - @abv.bg (за @abv.bg не знам дали не са я получили, защото пощата която съм им изпратил е била с информативен характер, т.е. не е задължително да ми отговарят).

Въпросът ми е, възможно ли е проблема да се отнася само за адреси "намиращи" се в БГ? Пращам сам на себе си поща от Gmail към Yahoo - получавам я без проблем. Пращам на жената, която също има Yahoo- отново без проблем. Пращам й на служебния и-мейл (име@име на фирмата.com, но пък се намира в Словакия) - получава я.

Има ли начин да се провери, някакъв вид тест, дали пощата пратена на БГ IP адреси се получава нормално?

Link to comment
Сподели другаде

Премерих се, че не мога да прехвърля пощата от Yahoo към Gmail, защото намерих в упътване, че това е възможно само ако дадения клиент поддържа POP3. При Yahoo това е платена услуга.

 

POP3 при Yahoo наистина е платен, но не мога да се съглася с другото.

 

Ето снимки от прехвърляне на поща от Yahoo към Gmail

 

http://store.picbg.net/pubpic/8C/50/0fb986e41ce08c50.JPG

 

http://store.picbg.net/pubpic/24/86/5f682ee358fb2486.JPG

 

http://store.picbg.net/pubpic/94/EE/e78180e40c0b94ee.JPG

Link to comment
Сподели другаде

http://store.picbg.net/pubpic/2D/0A/e4424c2052362d0a.JPG

 

Опитай от тук http://www.trueswitch.com/

 

Отиди на Get Started Now!

 

Оплакват ми се колеги от БГ, че не получават пощата, която съм им изпратил от Gmail. Става дума за адрес, който е фирмен - име@име на фирмата.com. Лошото е, че и други и-мейл клиенти от БГ не я получават - @abv.bg (за @abv.bg не знам дали не са я получили, защото пощата която съм им изпратил е била с информативен характер, т.е. не е задължително да ми отговарят).

Въпросът ми е, възможно ли е проблема да се отнася само за адреси "намиращи" се в БГ? Пращам сам на себе си поща от Gmail към Yahoo - получавам я без проблем. Пращам на жената, която също има Yahoo- отново без проблем. Пращам й на служебния и-мейл (име@име на фирмата.com, но пък се намира в Словакия) - получава я.

Има ли начин да се провери, някакъв вид тест, дали пощата пратена на БГ IP адреси се получава нормално?

Не би трябва да има проблем. Може анти-спама при фирмения сървър да прави нещо и така писмата ти да не достигат, за друго не се сещам.

Прати писмо от един ред, няколко думи, избегни препинателните знаци, и виж дали отново няма да бъде доставено писмото.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай от тук http://www.trueswitch.com/

Отиди на Get Started Now!

Не се получава. Дава ми следната грешка:

Oops! We're having difficulty verifying your current Yahoo e-mail address. Please double check your e-mail address below to make sure it's accurate and re-enter your password.

 

Смених паролата с нещо елементарно, но пак без успех.

Link to comment
Сподели другаде

yahoo mail отдавна поддържа безплатни pop3 и smtp за акаунти извън САЩ. Трябва да се направи следното. Отива се на options/general - избира се manage who sees my updates, след това account information, след това - set language, site, time zone - и се избират регионални настройки РАЗЛИЧНИ ОТ YAHOO US ENGLISH - аз съм избрал yahoo asia. Воала.
Link to comment
Сподели другаде

Отива се на options/general - избира се manage who sees my updates,

Такова нещо в настройките нямам.

Допълнено: намерих го, но какво с него?

 

след това account information, след това - set language, site, time zone - и се избират регионални настройки РАЗЛИЧНИ ОТ YAHOO US ENGLISH - аз съм избрал yahoo asia. Воала.

Промених ги на Yahoo! United Kingdom, Europe/Paris, но не става.

Редактиран от stanilabg
Link to comment
Сподели другаде

не може да не става. Пробвал съм и с UK и Asia. Променяш регионалните настройки, отиваш на options, pop and forwarding - слагаш отметка на

Allow your Yahoo! Mail to be POPed и готово. Thunderbird разпознава автоматично настройките. Препоръчвам настройките на Asia, защото yahoo са активирали всички екстри безплатно за азиатците, които в САЩ са платени. Особено полезна е Disposable Email Addresses - можеш да създаваш до 500 допълнителни акаунта, които да ползваш за регистрации и т.н. и които са към основния ти inbox.

 

допълнителна информация - http://en.wikipedia.org/wiki/Yahoo!_Mail

 

Free version

 

POP3 support, Mail Forwarding facility, and SMTP support in some countries (but not in the US). Current and new accounts can not order the free POP3 / forwarding service – attempts give a currently not for sale error.

Link to comment
Сподели другаде

Имаш право - POP се активира, но прехвърлянето не се получи. Отново несъответствие между името и паролата. Пробвах и по начина посочен от nikikom, но същата работа.
Link to comment
Сподели другаде

ами то, оттук насетне няма нищо сложно. Вместо да се опитваш да прехвърлиш поща и контакти в gmail (гугъл ползват външна услуга за което), просто влизаш в gmail/настройки/профили и импортиране - Проверка на пощата чрез POP3 протокол: пишеш парола и потребителско име в yahoo (изписваш го целия адрес .....@yahoo.com or @ymail.com), слагаш отметка да ти пази копия на мейлите в яху (ВАЖНО)и това е - гмаил ще ти изтегли всички мейли от яху, без да ги трие от яху пощата. Винаги когато получиш поща в яху, те ще се изтегля и в гмаил.
Link to comment
Сподели другаде

ами то, оттук насетне няма нищо сложно. Вместо да се опитваш да прехвърлиш поща и контакти в gmail (гугъл ползват външна услуга за което), просто влизаш в gmail/настройки/профили и импортиране - Проверка на пощата чрез POP3 протокол: пишеш парола и потребителско име в yahoo (изписваш го целия адрес .....@yahoo.com or @ymail.com), слагаш отметка да ти пази копия на мейлите в яху (ВАЖНО)и това е - гмаил ще ти изтегли всички мейли от яху, без да ги трие от яху пощата. Винаги когато получиш поща в яху, те ще се изтегля и в гмаил.

Сега го активирах. Получих около 160 писма - от 2005г до 2011г. И продължавам да получавам. :crosseyes1: Защо е така? Това са отдавна получени писма в Yahoo, които съм прегледал и изтрил.

Интересното е, че за да пробвам дали се е активирала проверката чрез РОР, изпратих от Gmail към Yahoo писмо, но все още не съм получил "отговор". Проверих в Yahoo, писмото е пристигнало. Да не би, да е заради това, че го изпращам от Gmail?

 

Въпреки, че това е добър начин да проверяваш пощата си в Yahoo (и други разбира се), ми се искаше да си прехвърля досегашните писма, за да не се налага непрекъснато да отварям и търся писма (в Yahoo), които ми са нужни.

П.П. Интересното е, че за проверка на друга поща, прие паролата, а за прехвърляне на пощата не иска. :devil:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...