Jump to content

Прехвърляне на поща и контакти....


Препоръчан пост

Тъй като нещо напоследък Yahoo ми създава главоболия, реших да прехвърля пощата и контактите от единия клиент към другия. Gmail има такава възможност, само че опита ми остава без успех. Изписва ми, че паролата не отговаря на зададения и-мейл адрес. Пробвах с няколко пощи, които по принцип отварям без проблем. Пробвах с 3 браузъра (Opera, Mozilla, Explorer), но все същото.

Някой прехвърлял ли е поща и контакти от единия клиент към другия?

Ако има някакво тулсче за това, споделете. :)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 47
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не съм прехвърлял, но има начин

За прехвърляне на контакти от Yahoo към Gmail

 

Отиди в contacts на Yahoo, избери Actions и от падащото меню избери Export All

 

http://store.picbg.net/pubpic/5D/02/86b26739100e5d02.JPG

 

След това избери Yahoo! CSV, едни скоби, тук не съм сигурен но може да пробваш и другите варианти

 

Microsoft Outlook:

 

Netscape/Thunderbird:

 

vCard Single File:

(recommended for Palm Desktop users)

 

vCard, Zip of .VCF files:

(One .VCF file per contact, Outlook compatible)

После в Gmail отиди в Контакти, избери Още действия, и от падащото меню Импортиране

 

http://store.picbg.net/pubpic/3C/26/a57e939c8d2a3c26.JPG

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря, но това го открих и аз. :)

По този начин прехвърлих контактите, но повече ме интересува пощата. Имам доста служебни писма, които бих желал да прехвърля в Gmail, а да не се налага да отварям и двете пощи, за да знам какво да пиша. Не ми се иска да ги пращам до новата си поща, въпреки че ако се наложи, в крайна сметка ще го направя.

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

В Gmail отиди в Настройки, избери от менюто Профили и импортиране

После от Импортиране на поща и контакти: въвеждаш адреса от който ти трябват писмата, пишеш паролата и това е.

 

http://store.picbg.net/pubpic/5F/6C/78b00c7fe0905f6c.JPG

Link to comment
Сподели другаде

В Gmail отиди в Настройки, избери от менюто Профили и импортиране

После от Импортиране на поща и контакти: въвеждаш адреса от който ти трябват писмата, пишеш паролата и това е.

 

Това, което си обяснил, мислех да го опиша в началото на темата, за да е ясно по какъв начин се опитвам да прехвърля контактите и пощата, но не го направих, защото си мислех, че запознатите ще знаят за какво говоря. :)

Точно така се опитвам да импортирам пощата и контактите (контактите успях, но по другия начин), но без успех. Както вече казах, пробвах с три и-мейл адреса и все не се получава. Дава ми, че паролата не отговаря на адреса (така е при трите адреса), при това ги отварям без проблем по нормалния начин. Пробвах и с три браузъра - без успех.

Link to comment
Сподели другаде

Сега пробвах под Safe mode with networking, но нищо не се получи.

Пробвах и на виртуалната машина (там нямам инсталирана антивирусна), но също без успех.

 

Между другото, преди седмица актуализирах Yahoo на по нова версия. Сега искам да си върна старата, за да видя дали там не е проблема, но не мога да разбера как. Ето така изглежда в момента.

post-485-0-45132200-1307290695_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай това.

 

Отиди в Настройки на Gmail и после в Препращане и POP/IMAP достъп

Погледни в IMAP достъп: дали има отметка на IMAP достъпът да се активира, ако няма я постави.

Запази промените и пробвай отново.

 

http://store.picbg.net/pubpic/36/07/496f81a758d13607.JPG

Link to comment
Сподели другаде

По принцип бистрят заобиколен метод чрез активиране на POP акаунт в Yahoo

 

А иначе към края някакъв споделя, че след като си сменил паролата с такава, която била под 10 символа и му се било получило.

Нищо не пречи да опиташ като смениш паролата (с нещо късо) :)

Link to comment
Сподели другаде

А иначе към края някакъв споделя, че след като си сменил паролата с такава, която била под 10 символа и му се било получило.

Нищо не пречи да опиташ като смениш паролата (с нещо късо) :)

Вчера я смених, за да изключа и тази възможност, но не беше къса. Мога да пробвам сега с нещо "късо".

 

Допълнено: ето при опит за нещо "късо".

post-485-0-26270800-1307355785_thumb.jpg

 

П.П. Бях днес до на жената работата и там опитах да прехвърля пощата, но отново без резултат. Значи "грешката не е в моя телевизор". Все същата грешка за несъответствие между името и паролата.

Още не съм започнал да ползвам пощата (на Gmail) и вече не ми харесва.... :-8

Link to comment
Сподели другаде

stanilabg

Допълнено: ето при опит за нещо "късо".

 

Колко късо?

 

Пробвай парола с 7 символа.

 

 

stanilabg

Още не съм започнал да ползвам пощата (на Gmail) и вече не ми харесва.... :-8

 

Проблема едва ли е в Gmail, както писах, при мен се получи.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай парола с 7 символа.

Ми тя паролата ми е от 6 символа.

 

Проблема едва ли е в Gmail, както писах, при мен се получи.

Не знам какво да си мисля. При положение, че пробвах няколко и-мейл адреса и то на два компютъра, и видях че не само аз имам проблем с това, ме навява мисълта, че нещо не е наред с Gmail.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...