Jump to content

Програма за отваряне на субтитри


Препоръчан пост

Искам да Ви питам: Коя програма трябва да си дръпна, за да мога да отварям субтитрите. Значи проблема не е, че немога да вграждам субтитри работя с Avi Recomp ии други програми, но си смених Windows-a с Windows 7. И сега, като отворя субтитрите ми излиза " Adobe Reader could not open" ии т.н. Кажете ми какво да направя. Опитах да правя субтитртите само на text file ... Обаче пак не става. Моля ви помогнете ми :crosseyes1: :crosseyes1: :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

И аз охитах така ама не става. Като отворя WinRaR папката и ми излизат като Adobe Reader файлове, и като натисна с десния бутон върху него, нито ми излиза "отвори с:" нито нищо. Иначе ми излиза "Преглед на файла" , ама не мога да го пъхна във филмаа... :'(
Link to comment
Сподели другаде

Какво значи WinRar папка ?

Не може да нямаш Отвори с -> избираш програма.

Прилагам снимка: http://cybernetnews.com/wp-content/uploads/2008/03/vista-open-with.png

Ето, в този случай имаш Open with -> и от там можеш да избереш която програма решиш. Ако няма Notepad можеш да го намериш от -> Choose Default Program и да намериш Notepad.

Приложи малко снимки, да видим какво се случва при теб. Така от приказките разбирам, че ти не можеш да се оправиш с 'проблема'.

Link to comment
Сподели другаде

Ами искам да си сложа субтитрите във филма. В смисъл да искам да си текът с филма. Иначе ги отварям г/д. Незнам изобщо к`во да правя.post-18960-031528300 1296849645_thumb.png Ето тва е ..
Link to comment
Сподели другаде

На този .rar файл трябва да дадеш десен бутон -> extract to True.Blood.... и така ще се изкарат файловете от архива и ще бъдат в папка файловете, които са вътре. Тогава вече можеш да ги заредиш с плеъра, с който гледаш филма.
Link to comment
Сподели другаде

Разархивирай ги както е показал VIS обаче да са в директорията на филма за когото са субтитрите и след това пусни филма ако тогава субтитрите ги няма пиши.
Link to comment
Сподели другаде

Ами.. останаха си същите файлове.. Абе нищо както и да е ще гледам на друг комп. Благодаря :):) .

Ама какво точно искаш да направиш да вградиш субтитрите във филма или искаш просто да си гледаш филм със субтитри?Второ ти вече си ги отворил с PDF и си сложил отметка на "Always use the selected program to open this kind of file"и ще ги отваряш така,но ако имаш програма за разпознаване на субтитрите като FFdshow или някоя друга или плеярът ти разпознава субтитрите като KMPlayer няма да имаш проблем,но поне аз не знам какво точно искаш да направиш с тези субтитри.

Link to comment
Сподели другаде

Avi Recomp доколкото знам се ползва за вграждане на субтитри а не за гледане или разархивиране.

А защо си задал на Adobe Reader да ги отваря по подразбиране ми е още по любопитно? Дали си с ХП или 7 е без значение.

Архива си го разархивираш с WinRar или др. архиватор. Субтитрите трябва да са при филма и със същото име като него.

А текстови файлове се отварят с Notepad или др. текстов редактор. Правиш следната операция по веднъж със ass, srt, sub и txt файлове.

 

1. Десен бутон на разархивираните субтитри.

 

http://store.picbg.net/pubpic/18/33/354c16544b261833.jpg

 

2. Избираш Нотепад. Ако липсва в полето цъкаш на "други програми". Не забравяй да сложиш чавка да ти отваря тези файлове винаги с нея.

 

http://store.picbg.net/pubpic/60/8A/af56f1082d44608a.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...