Jump to content

Индивидуални тестове, анализи и сравнения на Антивирусни програми


Препоръчан пост

Аве Бетонов,да не те полазиха бацили :giggle:

Нищо не ме е полазило, ами имам доста грижи, и нямам много време за влизане по форуми. (нещо четох, че "оня" форум, тая сутрин го индексирали в гугъл като зловреден.... :haha: )

 

За файлчето: не се засича нито от Аваст, нито от гущера. Стартирах го- комодският варан мълчи! Единствено Земана ми отсрами защитата:

 

http://prikachi.com/images/0/2520000n.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.2k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Има ли някой с инсталирана COMODO Internet Security и би ли споделил как се представя на горепосочените заплахи.Тествах и пробвах този софтуер в рамките на един ден и ми направи доста добро впечатление/би ми отнело около два дена да си създам добри правила за да и ползвам изцяло възможностите и да ми вървят програмите без проблем/.Предполагам,че антивирусните дефиниции няма да са на ниво,но стената и виртуалната среда са на ниво.
Link to comment
Сподели другаде

 Исках да си сваля троянски кон „ SubSeven2.1.4 AKA DEFCON8. ” , но DNS сървърите на Комодо не позволяват

hxxp://hubpages.com/hub/Sub7_Client_Server_Program_Backdoor_Full_Download

 

www.keepmyfile.com

 

http://img535.imageshack.us/img535/7797/95680850.jpg

 

много интересна „програмка” с приятен интерфейс и много настройки   :blackcat:  само някой да не се подведе да си я инсталира    :help:   :giggle:

 

http://img185.imageshack.us/img185/9066/subseven8.gif

 

http://img710.imageshack.us/img710/5125/subseven215es.gif

 

Какво мислят Аваст , Касперски и Нортън по въпроса , блокират ли достъпа до файла ?

Link to comment
Сподели другаде

Има ли някой с инсталирана COMODO Internet Security и би ли споделил как се представя на горепосочените заплахи.Тествах и пробвах този софтуер в рамките на един ден и ми направи доста добро впечатление/би ми отнело около два дена да си създам добри правила за да и ползвам изцяло възможностите и да ми вървят програмите без проблем/.Предполагам,че антивирусните дефиниции няма да са на ниво,но стената и виртуалната среда са на ниво.

Comodo Internet Security е мешана скара. HIPS компонентът е много добър. Защитната стена е също добра. Пяснъчникът (sandbox) не е кой знае какво, по-добре е от това, което беше в предишната версия, но още има доста неща за дялкане. Антивирсният компонент е пълен боклук. Не е значително тежък продукт, но и в никакъв случай не бих го нарекъл лек. В пакета има прилично количество бъгове, като разработчиците не си дават особено зор да ги отстраняват. Интерфейсът е шарен и лъскав, но поне за мен е малко объркващ и разхвърлян.

Link to comment
Сподели другаде

Антивирсният компонент е пълен боклук.

Уважавам ти мнението, но в случая не си прав! Антивируса беше "боклук", когато беше твърде млад. В момента обаче, по брой дефиниции, гонят Касперски. В началото на лятото бях почнал да водя една статистика, и я водих около 2 месеца (в момента нямам време да се занимавам), на детекцията на нови файлове във Вирус тотал. Съгласно натрупаната статистика за 2 месеца, излезе, че Комодо е на 3-о място по детекция, като пред него бяха само GData и Panda, чието високо засичане се подтвърждава и от тестовете на AVC. Затова мога убедено да твърдя, че антивируса на Комодо, вече не е боклук!

 

Не е значително тежък продукт, но и в никакъв случай не бих го нарекъл лек.

 

За версия 4 (бях я сложил за половин час и моментално я разкарах), а и това, което виждам като коментари за версия 5, мога да кажа, че е станала доста по-тежка в сравнение с "перцето"- 3-а версия. Аз именно си карам с 3-ката! Не ми трябва сандъка на 4-ката.

Между другото от година насам, забелязвам при почти всички програми (с изключение на Аваст и НОД32) има един "стремеж" към утежняване, което се дължи на непрестанното "накачулване" на програмите с всевъзможни "екстри", с цел- привричане на потребители. И при Касапа 2011, и при Авира 10, и Нортон 2011, и Битдефендър, и Панда...всички са се утежнили доста, в същото време официално се твърди обратното.

В момента най-леката комбинирана защита се получава от комплектоването на Аваст 5 с Комодо 3, или НОД32 с Комодо 3. Всичко друго, да не говорим пък за интегрираните пакети- води до тежина!

Link to comment
Сподели другаде

Уважавам ти мнението, но в случая не си прав! Антивируса беше "боклук", когато беше твърде млад. В момента обаче, по брой дефиниции, гонят Касперски. В началото на лятото бях почнал да водя една статистика, и я водих около 2 месеца (в момента нямам време да се занимавам), на детекцията на нови файлове във Вирус тотал. Съгласно натрупаната статистика за 2 месеца, излезе, че Комодо е на 3-о място по детекция, като пред него бяха само GData и Panda, чието високо засичане се подтвърждава и от тестовете на AVC. Затова мога убедено да твърдя, че антивируса на Комодо, вече не е боклук!

Не съм съгласен въобще. Антивирусът на Comodo въобще не засича толкова заплахи и произвежда много фалшиви тревоги. Ще го видим как ще се държи на теста на AV-Comparatives, когато бъде тестван скоро.

Link to comment
Сподели другаде

Ако трябва да препоръчам на някого да ползва чиста антивирусна програма първата която ще препоръчам е Комодо , защото най-малко е затормозявала системата ми при отваряне на папки с много файлове.За разлика от  "водещи" антивирусни програми при отварянена архив съдържащ зловреден код без да се опитва да ми разглоби харддиска или да стопи процесора ги ликвидира.Има много бърз и ефикасен скенер , лично според моите критерии е най-добрия от всички които съм ползвал и поради тази причина съм го инсталирал на няколко компютъра като съм го настроил да трие автоматично откритите заплахи , за половин година никакви оплаквания че е спъвал работата или че е затрил системен файл.
Link to comment
Сподели другаде

Щом така мислиш, твоя работа. Аз лично не бих ползвал антивируса на Comodo, ако ще и да ми плащат.

 

И да уточним, че Comodo Antivirus не е чист антивирус. С нея се инсталират и sandbox и HIPS.

Link to comment
Сподели другаде

И да уточним, че Comodo Antivirus не е чист антивирус. С нея се инсталират и sandbox и HIPS.

 

След инсталацията ги изключвам рестартирам и всичко си идва на мястото.

 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

 Да но се ползва само и единствено антивирусния модул.И как стигна до заключението че антивируса на Комодо е боклук , нали си спомняш колко фалшиви тревоги даваше Авира преди година. Е понамаляха фалшивите и тревоги , но същотака и първите места по тестовете   :haha:

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Е, то тогава можем да наречем почти всеки пакет за сигурност чист антивирус, защото могат да се спрат останалите модули и да се ползва само антивирусът.

Да, AntiVir надава често фалшиви тревоги, но е стабилна и има въпреки всичко засича доста добре заплахите. Да не говорим, че поддръжката й е много добра. Тестовете не са всичко.

Link to comment
Сподели другаде

Защо не , ако  това е възможно.

 

Точно стабилността на Комодо имах предвид.Тези на които съм инсталирал Комодо никога няма да тръгнат да се занимават с поддръжката , те искат антивирусна която да работи безотказно , да ги защитава и да не ги безпокои абсолютно за нищо 3 в 1 :thumbsup:

 

Когато преди 2-3 месеца пробвах последните версии на Авира бях много разочарован , нямаше нищо общо с Авира от преди година. Аваст също го съсипаха. 

Link to comment
Сподели другаде

Точно стабилността на Комодо имах предвид.Тези на които съм инсталирал Комодо никога няма да тръгнат да се занимават с поддръжката , те искат антивирусна която да работи безотказно , да ги защитава и да не ги безпокои абсолютно за нищо 3 в 1 :thumbsup:

Това може да се каже по мое мнение за всички сносни антивирусни.

 

Когато преди 2-3 месеца пробвах последните версии на Авира бях много разочарован , нямаше нищо общо с Авира от преди година. Аваст също го съсипаха. 

Вече съвсем започна да говориш глупости. avast! е съсипана? Въобще осмисляш ли какво пишеш?

Link to comment
Сподели другаде

В момента тестово пробвам Avira 10.0.0.567/вече ще станат 4 месеца/ и засега не съм попадал на фалшиви тревоги и опит за триене на системни файлове - не знам за какви проблеми се споделя по-горе с въпросната 10 версия,но според мене е сполучлива и стабилна/най-вече работеща и вършеща добра работа/.Avast 5 версия е като цяло доста амбициозно направен проект,но има още да се работи от страна на разработчиците за отстраняване на фалшиви тревоги/нали все пак повечето програми пращат доклад за откритите гадинки и това уж трябва да спомага за усъвършенстване на продукта/.Лично мое мнение е,че може би друг голям проблем при Avast е уязвимост на връзката по време на обновяване на дефиниции/не разбирам защо при откриване на бацил и връзката със сървъра е прекъсната при положение,че онлайн скенера трябва да работи постоянно - като,че ли тук има някаква уязвимост или недомислица/.Като цяло Avast има потенциал и след време,когато намалеят проблемите с фалшивите/доста и фрапиращи/тревоги би станал най-добрата безплатна антивирусна.Засега за мене лидер е Avira.Бих пробвал и COMODO Internet Security 5 версия за по-дълъг период/потенциалът е също доста голям като при Avast,дори повече/,но засега нямам много свободно време за да му създам правилни настройки - по-нататък ще го пробвам .
Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Създай ново...