Jump to content

Проблем с преинсталация на ХР


simeonov_74

Препоръчан пост

Здравейте, появява ми се този прозорец и не мога да продължа с преинсталацията на WIN ХР. Бихте ли ме посъветвали какъв файл иска да се зареди и как да продължа с преинсталацията, че съвсем се замотах.Благодаря предварително.

post-9062-12605473387404_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Как преинсталираш, на чисто ли - с формат на C: ? Да не стартираш преинсталацията направо от менюто на инсталационния диск, докато си още в Windows?

Този Windows, с който сега се опитваш да преинслираш, пробвал ли си го преди, или е различен? Да не е някоя рязана/допълвана самоделка?

Link to comment
Сподели другаде

Как преинсталираш, на чисто ли - с формат на C: ? Да не стартираш преинсталацията направо от менюто на инсталационния диск, докато си още в Windows?

Този Windows, с който сега се опитваш да преинслираш, пробвал ли си го преди, или е различен? Да не е някоя рязана/допълвана самоделка?

 

Имам 3 диска два са SP2 и един е SP3 и проблема е при трите.В интерес на истината за първи път ги ползвам. В Биоса съм направил да ми бутва ЦД-то но като се появи този проблем и му дам отказ той се рестартира и при новото зареждане не се появява синият екран а почва да ми зарежда Уиндоуса и пак стига дотук. На два пъти ми тръгва нормално инсталацията с тези дискове но за моя беда тъкмо почвам и тока спря и на третият път вече не иска да тръгне . Дай ми съвет как да почна отначало инсталацията.

Link to comment
Сподели другаде

Варианти

1) Неправилно работещо СД/ДВД четящо устройство - пробвай да поставиш диска в друго или намери някой приятел временно да ти даде такова

2) Повредени дискове

3) Дискове-самоделки - използвай единствено и само оригинални носители за инсталиране на Windows

Link to comment
Сподели другаде

Имам 3 диска два са SP2 и един е SP3 и проблема е при трите.В интерес на истината за първи път ги ползвам. В Биоса съм направил да ми бутва ЦД-то но като се появи този проблем и му дам отказ той се рестартира и при новото зареждане не се появява синият екран а почва да ми зарежда Уиндоуса и пак стига дотук. На два пъти ми тръгва нормално инсталацията с тези дискове но за моя беда тъкмо почвам и тока спря и на третият път вече не иска да тръгне . Дай ми съвет как да почна отначало инсталацията.

Значи, да видим дали съм разбрал правилно:

1. Настроил си BIOS да boot-ва първо от запивачката.

2. Поставил си диска в нея и си реснал компа.

3. При появата на началния екран си натиснал произволен клавиш, та да boot-не от диска.

4. Windows си прави проверка за съвместимост на хардуера; пита те да дали искаш да инсталираш или поправяш; приемаш лицензното споразумение.

5. Избираш инсталция с формат на дял C:, където ти е стария Windows.

6. Инсталираш... и в крайните етапи от инсталацията ти се появява този прозорец, докато вече си в графичната част?

 

Така ли става? Аджеба, как ще зарежда след отказ Windows, след като ти вече на предния етап си форматирал C: ? Просто го няма стария Windows, че да почне да зарежда него... Щом е гаснал тока по време на инсталацията, повтаряш процедурата, като пак форматираш C: и следваш стандартните стъпки... Иначе, ти от друг компютър ли пишеш сега?

 

Ето ръководство за преинсталция на WindowsXP: http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=6479 Всичко както е описано в него ли следваш?

Link to comment
Сподели другаде

Значи, да видим дали съм разбрал правилно:

1. Настроил си BIOS да boot-ва първо от запивачката.

2. Поставил си диска в нея и си реснал компа.

3. При появата на началния екран си натиснал произволен клавиш, та да boot-не от диска.

4. Windows си прави проверка за съвместимост на хардуера; пита те да дали искаш да инсталираш или поправяш; приемаш лицензното споразумение.

5. Избираш инсталция с формат на дял C:, където ти е стария Windows.

6. Инсталираш... и в крайните етапи от инсталацията ти се появява този прозорец, докато вече си в графичната част?

 

Така ли става? Аджеба, как ще зарежда след отказ Windows, след като ти вече на предния етап си форматирал C: ? Просто го няма стария Windows, че да почне да зарежда него... Щом е гаснал тока по време на инсталацията, повтаряш процедурата, като пак форматираш C: и следваш стандартните стъпки... Иначе, ти от друг компютър ли пишеш сега?

 

Ето ръководство за преинсталция на WindowsXP: http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=6479 Всичко както е описано в него ли следваш?

 

 

От друг компютар пиша

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте отново.Закъсал съм го много яко. По приннцип аз съм си свалил Win ХР като iso файл и след това го направих имидж файл и съм го записал като такъв на диск и след това като го сложа в ЦД-то и рестартирам не ми показва Pres and key.............! Мисля че съм настроил и БИОСА както трябва,даже пробвах и с F11 директно през буут менюто но не ще да се бутва и това е. Кажете къде бъркам, или диска не съм го записал както трябва или в БИОСА не съм настроил както трябва или имам проблем с ЦД-то? Искам да започна преинсталацията отначало с диск, който след като го отворих с Ултра исо и в него си има папка l386 продължава да ми изкарва съобщението че липсва въпросната папка и да посоча място откъдето да се копират Файловете от l386.ПОМОЩ

post-9062-12613268316392_thumb.jpg

post-9062-12613268406512_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че не си го записал като хората... След като си дръпнал ISO-то, е трябвало само да дадеш десен бутон върху него и Open with... => Избираш си програмата за записване (ImgBurn примерно); настройваш скорост на запис; записваш... Без други акробатики с ISO-то, което по начало трябва да си е boot-ващо...
Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че не си го записал като хората... След като си дръпнал ISO-то, е трябвало само да дадеш десен бутон върху него и Open with... => Избираш си програмата за записване (ImgBurn примерно); настройваш скорост на запис; записваш... Без други акробатики с ISO-то, което по начало трябва да си е boot-ващо...

Искаш да кажеш да си го запиша като ИСО

Link to comment
Сподели другаде

Ползвай презаписваем диск, за да не хабиш дискове, ако и сега не стане...

 

Отварям както казваш с Open With и Нерото ме праща да правя имидж файл (С неро 9 съм). Мога ли да си го запиша по стандартният начин?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...