Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с преинсталация на ХР

• Please log in to reply
21 отговора по тази тема

#16 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 20393 Мнения:
  • Живущ в:Rapture

Публикувано: 21 December 2009 - 13:58

Първото, което ми идва на ум е IsoBuster.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#17 simeonov_74

simeonov_74

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 Мнения:

Публикувано: 21 December 2009 - 14:42

Първото, което ми идва на ум е IsoBuster.

Аз имам УЛТРА ИСО, но не зная къде точно да гледам.

#18 draco_volans

draco_volans

stupid-phone-user

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1875 Мнения:
  • Живущ в:Пловдив
  • Интереси:Мъничко от хората и повечко от човеците

Публикувано: 21 December 2009 - 16:21

Ами от там, откъдето си го свалил, би трябвало да си пише и как се преинсталира с него... Едва ли има толкова луд... предоставител на Windows ISO-та, които да не са boot-ващи, а да иска от тебе да си ги направиш такива... Според мене излишно си усложняваш живота. Зареди ISO-то в ImgBurn (както на картинката по-горе) и програмата ще си изпиши дали е bootable, без големи философии
Life is a carnival...
Публикувано изображение

#19 simeonov_74

simeonov_74

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 Мнения:

Публикувано: 21 December 2009 - 17:07

Ами от там, откъдето си го свалил, би трябвало да си пише и как се преинсталира с него... Едва ли има толкова луд... предоставител на Windows ISO-та, които да не са boot-ващи, а да иска от тебе да си ги направиш такива... Според мене излишно си усложняваш живота. Зареди ISO-то в ImgBurn (както на картинката по-горе) и програмата ще си изпиши дали е bootable, без големи философии

Значи аз съм си свалил WIn XP като Iso. Работя с НЕРО 9 ( Nero Bruning ROM ) и като посоча за запис ISO-to директно ми посочва да го запиша като CD image на PC-to някъде и от там натам се въртя в кръг и не се получава по никъкъв начин. Последно пробвах през Ултра ИСО с опцията за запис без да го правя image и се получи най-накрая. Объркваха ме обясненията в нета че като го сваля като ISO трябва да му дам Recorder-Burn image, но нищо не се получаваше . Пробвах и през CD-ROM(Boot),но и от там нищо не се получаваше, ошашавих се цял следобяд сумати дискове опропастих. Даже си взех един презаписваем и записах файла, който се получи след Burn image и сега не мога да го махна от него за да го ползвам пак. :devil:

#20 draco_volans

draco_volans

stupid-phone-user

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1875 Мнения:

Публикувано: 21 December 2009 - 18:06

Оффф, човек... Не знам как точно ги магьосваш с Nero, но не би трябвало да се получава така... Аз сега ползвам ImgBurn и записвам точно както съм обяснил вече, без никаква засечка... Пробвай и ти. Ето ти ръководство за нея: http://forums.softvi...rn&fromsearch=1
Презаписваемия диск можеш да го изтриеш както с опцията Erase на Windows, като отвориш дадения диск с двоен клик върху записвачката, в менюто вляво на прозореца; така и с ImgBurn... Просто цялата процедура е супер елементарна.
Life is a carnival...
Публикувано изображение

#21 simeonov_74

simeonov_74

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 15 Мнения:

Публикувано: 21 December 2009 - 18:35

Оффф, човек... Не знам как точно ги магьосваш с Nero, но не би трябвало да се получава така... Аз сега ползвам ImgBurn и записвам точно както съм обяснил вече, без никаква засечка... Пробвай и ти. Ето ти ръководство за нея: http://forums.softvi...rn&fromsearch=1
Презаписваемия диск можеш да го изтриеш както с опцията Erase на Windows, като отвориш дадения диск с двоен клик върху записвачката, в менюто вляво на прозореца; така и с ImgBurn... Просто цялата процедура е супер елементарна.

Ето това се получава като пусна ИСО-то през Burn image и от това нещо нищо не се получава. Може и аз да бъркам някаде (за първи път се опитвам да правя бутващ диск)

Прикрепен(и) файл(ове)

• Прикрепен файл  ABCD0008.JPG   93.93К   16 Брой изтегляния

#22 draco_volans

draco_volans

stupid-phone-user

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1875 Мнения:

Публикувано: 21 December 2009 - 18:47

Давай с ImgBurn, да видим какво ще стане... Там няма просто къде да сбъркаш. А иначе, ти не правиш диска boot-ващ - той вече си е направен, а ти трябва само да го запишеш... Нищо повече...

P.S: прави снимки на десктопа с бутона PrtScr от клавиатурата; пействаш в Paint и съхраняваш изображенията; качваш ги тук...
Life is a carnival...
Публикувано изображение

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители