Прехвърляне към съдържание

Снимка

Препоръчайте ми програма за почистване на компютъра

• Моля, влезте, за да отговорите
6 отговора по тази тема

#1 yordanp

yordanp

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 270 Мнения:

Публикувано: 20 November 2009 - 10:59

Трябва ми програма за почистване на излишни празни папки и файлове, но ако може да не ми предизвиква след това грешки или някоя програма да не ми проработи. Чувал съм само за CCleaner, но ако има нещо по-добро според вас, пишете.

#2 comando1302

comando1302

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 60 Мнения:

Публикувано: 20 November 2009 - 11:41

Трябва ми програма за почистване на излишни празни папки и файлове, но ако може да не ми предизвиква след това грешки или някоя програма да не ми проработи. Чувал съм само за CCleaner, но ако има нещо по-добро според вас, пишете.

ATF Cleaner

#3 draco_volans

draco_volans

stupid-phone-user

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1875 Мнения:
  • Живущ в:Пловдив
  • Интереси:Мъничко от хората и повечко от човеците

Публикувано: 20 November 2009 - 12:14

Една програма за извършване на такива почиствания имаш и вградена в Windows: десен бутон върху някой дял => Properties => Disk Cleanup. Върши добра работа и се приема за сигурен инструмент (все пак вграден). Разбира се и там трябва да се внимава какво се трие, да няма после РЕВ!. Аз съм малко по-мързелив и за това си ползвам CCleaner. До момента не ме е подвел, пък и с него не трия безразборно регистри и т.н. А за да усетиш някаква реална разлика в бързодействието на компютъра, след подобна почистваща процедура, трябва преди това яката да си го затлачил с излишни файлове и диска да е силно фрагментиран... В тази връзка и вградения дефрагментатор на Windows не е толкова лош - осигурява прилично дефрагментиране и задоволителна работа на машината.
Life is a carnival...
Публикувано изображение

#4 petiowolf

petiowolf

petromax

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 165 Мнения:
  • Живущ в:тепетата

Публикувано: 20 November 2009 - 12:56

WinTools.net има опция за почистване на празни папки и файлове, но се препоръчва само за професионалисти (според авторите) ;)
be real

#5 Nazikov

Nazikov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 2075 Мнения:
  • Живущ в:Република Чехия
  • Интереси:Компютри, техника, музика и др.

Публикувано: 20 November 2009 - 18:38

Новата версия на програмата TuneUp Utilities 2010 е много хубава. Вече няколко седмици я ползвам. Компютъра го прави като самолет. Платена е обаче, но има пробен период. Друга много добра, надеждна и изпитвана вече над две години от платените е Ashampoo WinOptimizer 6 (нова версия, има пробен период). От безплатните освен CCleaner, която са ти предложили по-горе също добра е и Glary Utilities, която има и платена pro-версия.

#6 getzov

getzov

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 Мнения:

Публикувано: 20 November 2009 - 21:17

най-добрата е WinXP manager, съответно Vista manager. Ползвал съм какво ли не, но това е еталон ,осезаемо ускорява системата а ще се учудиш колко боклуци имаш.

#7 lupi

lupi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 336 Мнения:

Публикувано: 21 November 2009 - 00:22

Повечето подобни Utilities покрай излишното премахват и важни ключове и после редица програми имат проблеми.
Публикувано изображение

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители